کد خبر: 806631 A

کارگران پیمانی شهرداری شاهین شهر در استان اصفهان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شهرداری شاهین شهر در تماس با ایلنا با اشاره به اینکه به صورت پیمانی در  یک شرکت پیمانکاری به کار خدماتی مشغول هستیم، گفتند: می‌خواهیم وضعیت استخدامی ما به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

این کارگران که تعدادشان حدود ۲۰۹ نفر است، روز گذشته (۱۲ شهریور ماه ) مقابل ساختمان شهرداری دست به تجمع صنفی زدند. آنها مدعی‌اند که در نتیجه حضور پیمانکار شاهد کاهش مطالباتشان هستند و این موضوع آنها را در شرایط بد مالی قرار داده است.

کارگران پیمانی شهرداری شاهین شهر مدعی‌ هستند که حقوق دریافتی آنان کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد و در این بین شرکت واسطه‌ای که هیچ نقشی در خدمات شهری ندارد؛ به واسطه کار آنان؛ به سودهای کلانی دست پیدا کرده‌ است.

به گفته آنان، کارگرانی که توسط شرکت‌های واسطه نیروی انسانی در شهرداری شاهین شهر مشغول به کار هستند، ثبات شغلی ندارند و هر لحظه امکان بیکاری آنها وجود دارد.

آنها در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه پیش از این وضعیت شغلی خوبی داشتیم و همه حقوق و مزایای ما طبق قانون کار پرداخت می‌شد، مدعی شدند: قبل از برگزاری مناقصه و واگذاری واحد خدمات شهری به پیمانکار مربوطه مسئولان شهری به کارگران اطمینان دادند پیمانکار حق اخراج هیچ کارگری را ندارد در عین حال کارگران خدماتی همانند گذشته از حقوق مزایای قانونی بهرمند خواهند شد.

اداره کار حامی حقوق کارگران و مجری قانون است

کریم علینقی (رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهین‌شهر) درخصوص مشکلات کارگران خدماتی شهرداری شاهین شهر که روز گذشته در نشست شورای شیشه‌ای برگزار شد، گفت: پیمانکاران موظف به اجرای قوانین کار در قبال کارگران  هستند و در این مورد پیمانکار مربوطه طبق آئین‌نامه مصوب، موظف به اجرای  طرح طبقه‌بندی مشاغل نظام هماهنگ شهرداری‌ها و افزایش حقوق کارگران است

به گفته وی، اعمال نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل آئین‌نامه شهرداری‌ها به معنای تخطی و قانون‌شکنی است.

طبق اظهارات رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شاهین‌شهر، کارگران برای احیای حقوق خود در صورت تعدیل نیرو یا تضییع حقوقشان می‌توانند به اداره کار مراجعه کنند.

کارگران خدماتی شهرداری شاهین شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر