کد خبر: 806354 A

مهدیان:

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات وام قرض‌الحسنه جهت حمایت از تعاونی‌های زنان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدیان (رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون) در همایش بررسی نقش جایگاه تعاونی‌های زنان در توسعه اقتصادی و اجتماعی و انعقاد تفاهم نامه فی‌مابین معاونت زنان ریاست جمهوری و بانک توسعه تعاون با حضور شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن تلاش و به مناسبت هفته تعاون برگزار شد با اعلام این خبر گفت: ۵۰۰ فقره تسهیلات۱۰۰ میلیون ریالی با نرخ سود ۴ درصد تا پایان سال و با معرفی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت تعاونی‌های بانوان پرداخت خواهد شد.

مهدیان همچنین از پرداخت ۴۰۰ فقره تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی در قالب عقد مرابحه مجموعا به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال با نرخ سود تصویبی ۱۵ درصد به تعاونی‌های بانوان خبر داد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: در طرح اشتغال روستایی سهم تعاونی‌های زنان از مجموع ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده تنها ۳ هزار میلیارد ریال بوده که این میزان تسهیلات با توجه به حضور مناسب بانوان در بخش تولید محدود بوده است .

وی با بیان اینکه یک سوم از مشتریان بانک را بانوان تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: ۲۷ درصد از کل حسابهای بانک و ۱۰ درصد از کل منابع بانک متعلق به بانوان سپرده‌گذار است  که امیدواریم این میزان افزایش پیدا کند.

بانک توسعه تعاون تعاونی‌های زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر