کد خبر: 806071 A

علیرضا محجوب مطرح کرد:

دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: امام‌حسین(ع) آنقدر بزرگ است که نیاز به مرثیه‌خوانی و نوحه‌خوانی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در سومین شب مراسم عزاداری امام حسین (ع) در خانه کارگر با اشاره به اینکه ابتدا مقتل‌خوانی بوده و اگر مرثیه‌خوانی، سینه‌زنی و... هم بوده کنار مقتل‌خوانی اتفاق می‌افتاده، گفت: اولین مقتل که معتبرترین روایت از حادثه عاشورا هم هست حدود 120 سال بعد این واقعه توسط ابومخنف نوشته شده و اغلب مقتل‌های دیگر و تواریخ از جمله تاریخ طبری به این نوشته استناد کرده‌اند.

او با تاکید بر اینکه بیشتر مقتل‌خوانی صورت می‌گرفته، عنوان کرد: حادثه عاشورا حادثه مهمی بوده که تاثیرات مهم داشته و اساس بنی‌امیه را از بین برده است. این حادثه نه تنها برای شیعیان که برای همه مسلمانان مهم بوده و اهل‌سنت نیز به آن اهمیت می‌داده‌اند.

محجوب ادامه داد: تا قبل از پررنگ شدن تفکرات وهابی عزاداری اهل‌سنت نیز برای امام‌حسین(ع) پررنگ بوده و این نشانه اهمیت واقعه کربلا و بزرگی امام‌حسین(ع) است.

دبیر کل خانه کارگر عنوان کرد: امام حسین(ع) آنقدر بزرگ است که نیاز به مرثیه‌خوانی و نوحه‌خوانی ندارد.

او با بیان اینکه یک مبحث مهم که درباره قیام عاشورا وجود دارد این است که آیا امام‌حسین (ع) برای بدست‌آوردن حکومت قیام کرد یا برای شهادت، گفت: قاطبه مورخان و اندیشمندان شیعه بر این نظرند که قیام امام‌حسین(ع) برای شهادت بود، نه چیز دیگر.

خانه کارگر علیرضا محجوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر