کد خبر: 805991 A

ناهید حیدری:

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: مهلت بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب، ۱۳ شهریور پایان می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناهید حیدری در نشستی خبری با بیان اینکه دور جدید بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از ۱۳ خرداد آغاز شد و تا سه ماه ادامه داشته، گفت: این مهلت چهارشنبه(۱۳ شهریور) به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به شرایط بخشودگی جرایم بیمه‌ای اظهارکرد: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب درباره رونق تولید و اقتصاد مقاومتی، تامین اجتماعی به عنوان ابزار مهم در تحقق رونق تولید مطرح است. سازمان تامین اجتماعی در همین راستا دستورالعملی را صادر و به واحدهای اجرایی ابلاغ کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینکه در این طرح بخشودگی کارفرمایان خوش حساب مدنظر است که قبل از بحران زدگی در شرایط اقتصادی اخیر به‌موقع پرداختی‌های خود را انجام داده و به سازمان در ادای تعهدات کمک کرده‌اند، گفت: در راستای این سیاست کلی، کارفرمایی خوش حساب است که حق بیمه چهار ماه قبل از وقوع بحران را به‌موقع پرداخت کرده باشد.

حیدری ادامه داد: متقاضیان بعد از ثبت درخواست و وصول آن در شعب، چنانچه بخواهند مبلغ جریمه را نقدی بپردازند از صددرصد معافیت بهره‌مند می‌شوند و اگر بخواهند تقسیط کنند اگر ۱۲ ماهه باشد از ۱۰۰ درصد، ۱۸ ماهه از ۱۵ درصد و ۳۶ ماهه از ۵۰ درصد معافیت بهره‌مند می شوند. سقف اقساط ۳۶ ماهه است که در این صورت ۵۰ درصد جرایمشان بخشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه از زمان اجرایی شدن دستورالعمل جدید اداره کل اقدامات زیادی انجام داده است، گفت: از طریق سامانه پیامکی، واحد بازرسی که سفیران ما در شعب هستند، نصب بنرها و پمفلت‌ها و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها مراتب و جزئیات به اطلاع کارفرمایان رسیده است تا بتوانند از این معافیت استفاده کنند.

حیدری از تشکیل تیم ضربت در این اداره کل برای رسیدگی سریع و فوری به درخواست‌ها خبر داد و اظهارکرد: از روسای شعب خواستیم تا زمانی که درخواست‌ها می‌رسد حتی بعد از ساعت اداری بمانند و پاسخگو باشند. کلیه کارفرمایان که تاکنون مراجعه نکرده‌اند هنوز مهلتی دارند و درخواست می‌کنیم قبل از اتمام موعد مقرر به شعب مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند، آنها یک ماه فرصت دارند تا مدارک مربوطه را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه ۲۱ هزار و ۷۰۰ کارگاه بحران‌زده در اداره کل غرب داریم که حائز شرایط برای استفاده از این قانون هستند، گفت: مبلغ قطعی بدهی ۲۷۸۰ میلیارد تومان است که ۷۰۰ میلیارد تومان جرائمی است که با پرداخت دیون قابل معافیت است.

وی افزود: تنها یک کارگاه ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهی بیمه ای دارد. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای ارائه ۴۰ خدمت غیرحضوری تامین اجتماعی از طریق سامانه الکترونیک خبر داد و اظهارکرد: از جمله این خدمات درخواست غیرحضوری دریافت دفترچه بیمه و تحویل آن در محل است.

حیدری به دستورالعمل مربوط به بیمه خبرنگاران که در سال گذشته صادر شد، اشاره کرد و گفت: این دستورالعمل مربوط به خبرنگارانی بود که ارتباط مزدبگیری ندارند و مستقل خبر تهیه می‌کردند. برای این افراد شرایط بیمه‌پردازی با حفظ عناوین شغلی با عنوان بیمه فعالان رسانه فراهم شد که با معرفی نامه از وزارت ارشاد می‌توانند مراجعه و خود را با نرخ ۲۷درصد بیمه کنند.

وی در پایان تاکید کرد: قانون بخشودگی جرایم ویژه کارفرمایانی است که جرایم کارگاه‌های آنان تا پایان اسفند ۹۶ است. 

ناهید حیدری-مدیرکل اداره تامین اجتماعی غرب تهران بخشودگی جرایم بیمه‌‌ای کارفرمایان خوش حساب میزان بدهی بیمه ای کارفرمایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر