کد خبر: 803192 A

سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش وام‌های ضروری بازنشستگان کشوری از پنج میلیون تومان به هفت میلیون تومان در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، نعمت‌الله ایزدی امروز سه‌شنبه (۵ شهریور ماه) در مراسم چهاردهمین آیین نکوداشت روز خانواده ۲۵ ذیحجه و تکریم بازنشستگان با اعلام این خبر افزود: قرار است با هماهنگی‌های هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری و همچنین بانک صادرات اعتبار درنظر گرفته شده برای پرداخت وام‌های ضروری به بازنشستگان از ۲۷۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یابد و رقم پرداختی وام نیز به ۷ میلیون تومان برسد.

وی تاکید کرد: بر این اساس بازنشستگان تا سقف ۴۰۰ هزار نفر بر اساس قرعه‌کشی می‌توانند از این وام‌های ضروری استفاده کنند.

او با بیان اینکه سال‌هاست بانک صادرات بانک اصلی و کارگزار صندوق بازنشستگی کشور در زمینه همکاری برای پرداخت تسهیلات در قالب وام‌های ضروری است و در این زمینه ما را همراهی می‌کند، در ادامه تاکید کرد: بر اساس توافقاتی که بانک صادرات انجام شده است سقف اعتبار از ۲ هزار میلیارد تومان به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و تقاضا شده است که ۱۰۰ میلیارد تومان نیز به این رژیم افزوده شود تا سقف برای پرداخت وام ضروری به ۴۰۰ هزار نفر مهیا شود.

سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه در شهرهای بزرگ و استانها در قالب خانه‌های امید مکانی مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی بازنشستگان را داریم، گفت: قرار است در تهران به دلیل انبوه جمعیت بازنشستگان مکان‌هایی را تحت عنوان خانه بازنشستگان، خانه پیشکسوتان یا فرهنگ راه‌اندازی شود تا محل مناسبی برای استقرار بازنشستگان باشد.

وی اعلام کرد: هیات مدیره صندوق بازنشستگی با درخواست راه‌اندازی خانه‌های بازنشستگی موافقت کرده و امیدواریم با محل مناسبی که پیش‌بینی شده است به زودی این مرکز طراحی شود تا محل مناسبی برای بازنشستگان باشد.

در آیین گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان از بازگشت بازنشستگان و پیشکسوتان نمونه و فرهیخته که صندوق بازنشستگی کشوری در بخش‌های خانواده معظم شهدا، خیران، کارآفرین، علمی و پزشکی، فرهنگ و ادب و سینما تجلیل شد.

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر