کد خبر: 803007 A

مشاور سازمان خصوصی‌سازی، شرط ثبت نام جدید سهام عدالت را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، «سیدجعفر سبحانی» به رادیو گفت: تنها شش دهک جامعه در کشور مشمول سهام عدالت هستند. ناگفته نماند از ابتدا هم این طور نبوده که تمامی جمعیت کشور مشمول سهام عدالت شود.

وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون در کشور ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در قالب شش دهک سهامدار سهام عدالت هستند.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: این مشمولان به ۲۰ گروه شغلی مختلف از قبیل کارمندان و شاغلان دستگاه‌های اجرایی، خبرنگاران، بازنشستگان، افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی، روستائیان و عشایر، کارگران فصلی و ساختمانی و غیره تقسیم شده‌اند.

وی در ادامه افزود: جامانده‌های سهام عدالت  به دو گروه طبقه‌بندی می‌شوند گروه نخست کسانی هستند که فرم اولیه ثبت نام سهام عدالت را در سال‌های ۸۵ و ۸۶ تکمیل اما به دلائلی فرآیند نهایی ثبت نام آنان طی نشده و دسته دوم افرادی هستند که به حق باید مشمول سهام عدالت باشند اما در خارج از این دایره قرار دارند.

سبحانی تصریح کرد: عکس این قضیه هم وجود دارد یعنی افرادی هم اکنون در بین مشمول سهام عدالت هستند که از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردارند و شاید نیازمند سود سهام عدالت هم نباشند.

وی گفت: پنج میلیون نفر از مشمولان هنوز شماره شبای خود را در اختیار سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت سود سهام عدالت قرار نداده اند شاید عده‌ای جزء همین گروه باشند.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی افزود: ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورای‌ عالی اصل ۴۴ قانون اساسی به عنوان بالاترین مقام رسمی و قانونی سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ و سهام عدالت است.

وی در ادامه یادآور شد: واقع مطلب اینکه باید منتظر بود این شورا چه تصمیمی در خصوص جاماندگان سهام عدالت خواهد گرفت.

انتهای پیام/
سهام عدالت ثبت نام برای دریافت سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر