کد خبر: 802029 A

کارگران هپکوی اراک به بلاتکلیفی وضعیت شرکت و معوقات مزدی با حضور مقابل دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران هپکوی اراک ۱۱ صبح امروز (3شهریور) با حضور مقابل دفتر نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی به بلاتکلیفی وضعیت سهامداری و مدیریت شرکت و معوقات مزدی و مشکلات بیمه‌ای اعتراض کردند.

کارگران شاغل در شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکوی اراک می‌گویند: به علت پایین آمدن تولید در سال ۹۸ و کم‌کاری سهامدار و شیوه مدیریتی که سازمان خصوصی‌سازی آن را پیشه کرده، نگران امنیت شغلی خود هستیم. در ماه‌های اخیر به دلیل نبود کار، کارفرما مرخصی اجباری و بدون حقوق به کارگران داد که موجب نگرانی پرسنل شد.

طبق اظهارات کارگران؛ بعد از گذشت ۵ ماه از سال؛ کارگران تنها دستمزد کامل یک ماه و علی‌الحساب ماه‌های فروردین و اردیبهشت را دریافت کرده‌اند. اعتراض کارگران هپکوی اراک به عدم دریافت دستمزد تیر و مرداد ماه است.

به گفته برخی از این کارگران، مدیریت کارخانه چندان پیگیر تولید در هپکو نیست و با گذشت ۵ ماه از سال هنوز هیچ دستگاه جدیدی تولید نشده و یکی از دلایل تجمع‌ کارگران اعتراض به اهلیت دادن به خریدار شرکت هپکو توسط علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی است.

حجم ویدئو: 4.44M | زمان ویدئو: 00:00:19
کارگران هپکو اراک حقوق معوقه کارگران شرکت هپکو تجمع اعتراض آمیز کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

پربحث ترین