کد خبر: 801604 A

اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا با صدور بیانیه‌ای آتشین از سیاست‌های ترامپ که به جنگ تجاری بین آمریکا و چین منجر شده، انتقاد کرد.

 به گزارش ایلنا، هافینگتون پست در گزارشی با اعلام اینکه اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا نماینده ۲۰۰ هزار خانوار از جامعه کشاورزان، دامداران و ماهیگیران آمریکایی است، عنوان کرد که این خانواده‌ها از جمله حامیان ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ بودند.

در بیانیه آتشینی که اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا صادر کرده، آمده است: ترامپ با خراب کردن پل‌ها با بزرگترین شرکای تجاری آمریکا، اوضاع را جای بهتر کردن وخیم تر می‌کند.

راجر جانسون، رئیس  اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا عنوان کرده است: درآمد کشاورزان آمریکایی نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی ۵۰ درصد کمتر شده و صادرات دانه سویا به چین  در سه سال گذشته نزدیک به ۸۰ درصد کاهش یافته است.

چندی پیش دونالد ترامپ در پیامی توئیتری اعلام کرد: در پاسخ به اقدامات تلافی جویانه چین، آمریکا از اول اکتبر (هشتم مهر) تعرفه ۲۵ درصدی بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را به ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.

چین آمریکا دونالد ترامپ جنگ تجاری جنگ تجاری آمریکا با چین کشاورزان آمریکایی اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا زیان کشاورزان از جنگ تجاری آمریکا با چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر