کد خبر: 799827 A

گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار نشان می‌دهد؛

دلیل بیش از ۱۶ درصد مهاجرت‌ها در سال گذشته جست‌و‌جوی کار یا کار بهتر بوده است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزار تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش جدیدی با عنوان «نقش کار بر مهاجرت جمعیت» منتشر کرده است.

در این گزارش عنوان شده است که در سال ۹۷، ۱۰ درصد ۷۱۱ هزار و ۱۵۴ نفری که مهاجرت کرده‌‌اند در جست‌و‌جوی کار بوده و ۶.۵ درصد آنها دنبال کار بهتر مهاجرت را انتخاب کرده‌اند.

نتایج این گزارش نشان می‌دهد که ۳۰۲ هزار و ۸۱۷ نفر از جمعیت مهاجر در سال گذشته به لحاظ اقتصادی فعال بوده‌اند که از این تعداد، بیش از ۲۳۴ هزار نفر را شاغلان و ۶۸ هزار و ۷۵۳ نفر را بیکاران تشکیل می‌دهند.

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار همچنین در گزارش خود بیشترین علت مهاجرت جمعیت شاغل در سال ۱۳۹۷ را به ترتیب جست‌و‌جوی کار، پیروی از خانوار و جست‌و‌جوی کار بهتر و کمترین علت مهاجرت این قشر را پایان تحصیل، تحصیل و انجام خدمت وظیفه عنوان کرده است.

اما در مورد جمعیت بیکار بیشترین علت مهاجرت در سال ۱۳۹۷ پایان خدمت وظیفه، پیروی از خانوار و جست‌و‌جوی کار و کمترین علت مهاجرت این قشر انتقال شغلی، انجام خدمت وظیفه و تحصیل بوده است.

مهاجرت نیروی کار وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی مهاجرت شغلی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار مهاجرت شهری مهاجرت روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر