کد خبر: 799734 A

احمد میدری تاکید کرد:

معاون وزیر تعاون گفت: با ایجاد امکانات و افزایش زمینه‌های اشتغال تا حد زیادی جلوی مهاجرت‌های غیرضروری گرفته شده است.

به گزارش ایلنا، احمد میدری در بازدید از غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در چهارمین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی روستاییان و عشایر، افزود: در گذشته به دلیل محدودیت های آموزشی، بهداشتی و اشتغال در مناطق روستایی و عشایرنشین وجود داشت، ساکنان این مناطق تمایل داشتند که به شهرهای بزرگتر مهاجرت کنند.

وی خاطرنشان کرد: صندوق های بیمه گر اجتماعی ازجمله صندوق روستاییان و عشایر، با هدف حمایت بیمه ای و ارتقای آرامش افراد از بدو تولد تا پایان عمر تشکیل شده اند تا به افراد، در زمانی که قادر به کار نیستند، خدمات خود را ارائه کنند.

میدری تشکیل این صندوق در سال 1384 را گامی ارزشمند در ارتقای رفاه و امنیت اجتماعی روستاییان و عشایر دانست و افزود: بیمه روستائیان و عشایر، یکی از ابزارهای مهمی است که تا حد زیادی توانسته جلوی مهاجرت های غیرضروری روستائیان و عشایر به شهرها را بگیرد.

معاون وزیر کار در ادامه، به نقش روستائیان و عشایر در رونق تولید اشاره و اظهار داشت: روستاییان نقش به‌سزایی در تقویت پایه‌های اقتصادی کشور دارند و حمایت از تولیدات و توانمندی‌های آنان می‌تواند به تقویت رونق اقتصادی در کل کشور بینجامد.

میدری در ادامه، برپایی این نمایشگاه را فرصتی برای نمایش دستاوردهای روستائیان دانست و افزود: این‌ نمایشگاه را می توان یکی از بهترین و جذاب ترین نمایشگاه ها دانست که با نمایش فرهنگ، صنایع، دستاوردها و آداب و رسوم اقوام مختلف، با استقبال چشمگیر بازدید کنندگان روبرو بوده است.

احمد میدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

پربحث ترین