کد خبر: 799421 A

شریعتمداری در مراسم پنجاه و نهمین سالگرد تاسیس بانک رفاه:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همه بانک‌ها خصوصیات خوبی دارند، اما بانک رفاه کارگران دارای یک ویژگی خاص است و آن هم این است که مخاطبانش کارگران که ما از آنها به عنوان ستون فقرات تولید کشور نام می‌بریم، هستند.

 به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در مراسم پنجاه و نهمین سالگرد تاسیس بانک رفاه کارگران عنوان کرد: این بانک مبتنی بر برنامه‌های اقتصادی و با هدف رونق تولید خدمات ارزشمندی را به جامعه کارگری تقدیم می‌کند و خوشبختانه بر اساس گزارش‌های ارائه شده این بانک در شرایط خوبی قرار دارد و در بین بانک‌های کشور یک نام پر افتخار است .

او افزود: همچنین بر اساس گزارش‌های منتشره بانک رفاه کارگران در اکثر شاخص‌های مهم  مثل ارائه خدمات  ارزی در جایگاه خوبی قرار دارد و در بین بانک‌های با نام مختلف کشور  از این حیث هم دارای جایگاه ارزشمندی است .

شریعتمداری تصریح کرد: علاوه بر این  کارکنان بانک در حوزه‌های گوناگون  نظیر المپیاد علمی بانکداری کشور و در حوزه های ورزشی  نیز دارای مقام  بوده و سرآمد هستند که امیدوارم این مسیر همچنان ادامه پیدا کند.

او خاطرنشان کرد: برای استمرار این راه که بسیار ارزشمند است، یعنی بالا بردن اثربخشی، کارایی و اقتصادی اداره کردن بانک، نیازمند لوازم مختلفی مثل توجه به کارکنان خود است.

شریعتمداری افزود: در واقع ارزشمند دانستن نظام انگیزش در مجموعه کارکنان بانک رفاه  بسیار با اهمیت است و باید  کارکنان و مدیران از مجموعه خدماتی که به آنان داده می شود احساس رضایتمندی کنند . همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که رضایت مشتریان بانک در گرو رضایت کارمندان بانک از سبک و سیاق زندگی خود نیز هست .

او افزود: یقینا اگر نظام انگیزشی درستی در بانک حاکم شود و کارهای با ارزش، ارزش گذاری شوند و افرادی که خدمت موثر و بیشتری می کنند  در جایگاه بالاتری قرار بگیرند و نظام شایسته سالاری در مجموعه بانکها حاکم شود، طبیعتا انگیزه همکاران در راه خدمت بیشتر هر روز بیش از پیش افزون خواهد شد .

به گفته شریعتمداری استفاده از کسانی  که دارای تجارب ارزشمندی هستند  در کنار جوانان نخبه و خلاق یکی از برنامه ها و اهدافی است که این وزارتخانه آن را پیگیری کرده است .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دیگر ویژگی‌های فعالیت بانک رفاه کارگران اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی مالک این مجموعه است از همین رو هم مواهبی در کنار کار قرار داده  که بیش از ۴۲ میلیون مخاطب این سازمان  می‌توانند  به عنوان مخاطبان بانک رفاه نیز قرار گیرند.  یقینا  این موضوع یک تقاضای مطمئن ثابتی است که اگر از آن خوب استفاده شود و یک برنامه ریزی صحیحی برای جمع کردن همه خدماتی که نظام بانکداری می تواند به این ۴۲ میلیون نفر که با خانواده شان هستند ارائه کند پتانسیل بزرگی است که در اختیار بانک رفاه قرار دارد.  در این مراسم، محمد علی سهمانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در پیامی با تبریک پنجاه و نهمین سالگرد تاسیس این بانک گفت: پنجاه و نه سال پیش در چنین روزی اندیشه تاسیس نهادی شکل گرفت که رسالت اصلی و ویژه آن خدمت به کارگران معظم و پر تلاش این مرز و بوم و تسهیل دریافت خدمات بانکی به ایشان بود.

این بانک اجتماعی که در سال ۱۳۳۹ و با سرمایه‌های ارزشمند کارگران عزیز ایران اسلامی به‌عنوان مولدترین و شریف‌ترین قشر جامعه شکل گرفت و نضج یافت، هم اکنون بسان درختی تنومند و پر بار با در اختیار داشتن بیش از ۱۰ هزار نیروی انسانی جوان، با انگیزه و فعال و همچنین افزون بر ۱۰۰۰شعبه به صورت بهینه و گسترده در سراسر کشور عزیزمان، مفتخر و مشعوف است که علاوه بر بانک اختصاصی کارگران شریف یک بانک اجتماعی محسوب می‌شود و به بخش‌های مهم و تأثیرگذار جامعه از جمله حوزه سلامت، صنعت، تولید و اشتغال خدمات روزآمد مالی و بانکی ارائه می‌دهد و امیدوار به افقی روشن و امیدبخش، استوار گام برمی‌دارد.

مشتریان معزز، ذی‌نفعان گرامی و سهامداران ارجمند بسیار خرسندیم که بانک رفاه کارگران تاکنون توانسته است در حوزه‌های مختلف به تعهدات خود جامه عمل بپوشاند و از حسن اعتماد شما عزیزان سربلند بیرون آید. به‌عنوان یک بانک منضبط و دارای سلامت مالی در نظام بانکی این تعهد را می‌دهیم که با تمام توان پاسدار سرمایه‌های ارزشمند و دارایی‌های گرانمایه شما هستیم و از تمام ظرفیت و پتانسیل برای خلق ارزش بیش از پیش استفاده می‌کنیم.

اینک بانک رفاه به‌منزله نهادی باتجربه که خود را به بهترین شکل ممکن با شرایط و اقتضائات روز وفق داده و به‌صورت چابک، دیجیتال و همسو با قوانین و مقررات داخلی و بین‌المللی گام برمی‌دارد، از رویدادهای پیشین درس آموخته و با بهره گیری از علم روز و نوین بانکی بر طراحی و ارائه بهترین خدمات به منظور رضایتمندی مشتریان اهتمام می‌ورزد.

بار دیگر از حسن اعتماد شما عزیزان نهایت سپاس و قدردانی را دارم و از درگاه خداوند متعال سلامت، سعادت و شادکامی مسالت دارم.

کارگران تولید وزارت تعان، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری‌ بانک رفاه کارگران وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر