کد خبر: 798828 A

در دو حادثه جداگانه، دو کارگر ساختمانی حین انجام کار بر اثر سقوط از ارتفاع کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حادثه اول که روز گذشته (۲۵ مرداد ماه) در منطقه حائری باجیک شهر قم رخ داد، یک کارگر حین جوشکاری در یک ساختمان درحال ساخت از ارتفاع تیر آهن سقوط کرد و به شدت مجروح شد.

«عباس شیری» سخنگوی کانون کارگران ساختمانی استان قم با اعلام این خبر به ایلنا افزود: این اتفاق که در منطقه حائری باجیک قم بدنبال رعایت نشدن موارد ایمنی در محیط کار رخ داده بطوریکه خوشبختانه گفته می‌شود این کارگر ساختمانی بعد از سقوط از ارتفاع تیرآهن به سطح زمین زنده مانده ولی با شکستگی زیاد با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است.

اما در حادثه دیگر که زمان آن به روز گذشته (۲۵ مرداد ماه) مربوط می‌شود، کارگر دیگری حین انجام کار حین استفاده از جرثقیل در ساختمانی نیمه کاره در فریمان استان خراسان رضوی بر اثر سقوط جان خود را از دست داد.

سرهنگ جواد خرسند (فرمانده انتظامی فریمان) درباره این حادثه که در یک پروژه ساختمانی در فریمان اتفاق افتاده، به رسانه‌ها گفته است: کارگری حدودا  ۳۸ساله حین استفاده از جرثقیل ساختمانی در یک پروژه ساختمانی در حال احداث دچار حادثه می‌شود.

به گفته وی؛ آتش نشانان بلافاصله فرد مصدوم را برای مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که پس از بررسی‌های لازم مشخص شد وی در دم جان باخته است.

کارگر ساختمانی سقوط از ارتفاع حوادث کار قم حوادث کار استان خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر