کد خبر: 797588 A

صالحی‌نیا:

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حمایت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای تامین کسری وثیقه سرمایه‌گذاران و فعالان صنعتی جهت دریافت تسهیلات بانکی خبر داد.

به گزارش ایلنا، «محسن صالحی نیا» در بازدید از شهرک صنعتی قیر و کارزین با تاکید بر تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی افزود: دراین زمینه اعتباراتی از منابع داخلی سازمان تخصیص می‌یابد.

او همچنین با بیان اینکه بخش عمده ای از مسائل سرمایه‌گذاران با دریافت تسهیلات سرمایه در گردش رفع می‌شود، بیان کرد: بخش صنعت استان فارس در سال‌های گذشته در دریافت تسهیلات رونق تولید عملکرد مناسبی داشته وفارس جزء سه استان کشور محسوب می‌شود.

معاون وزیرصمت تصریح کرد: امسال نیز تسهیلات مناسبی درقالب تسهیلات تبصره ۱۸ پیش بینی شده و واحدهایِ متقاضی می‌توانند از آن استفاده کنند.

صالحی نیا همچنین بر رفع مشکلات واحدهای صنعتی در کارگروه‌های استانی و ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز از شتاب در اجرای طرح های تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی قیروکارزین خبرداد و گفت: در یک سال اخیر افزون بر ۱۵میلیاردریال اعتبار برای توسعه وتکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی هزینه شده است.

احد فتوحی افزود: عملیات اجرایی طرح تکمیل زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری با اعتباری افزون بر۷.۵میلیارد ریال و سه طرح دیگر در بخش‌های تکمیل شبکه روشنایی، پروژه پل جاده دسترس باند رفت و نیز پروژه تکمیل زیرسازی و آسفالت نیز با اعتبار ۸ میلیارد ریال با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار اجرا یا در مرحله انجام است.

وی گفت: با اجرای این طرح‌ها شهرک صنعتی قیروکارزین به یکی از بهترین شهرک‌های صنعتی در حوزه زیرساخت‌ها تبدیل و مهیای استقرار واحدهای صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: شهرک صنعتی قیروکارزین در زمینی به مساحت 75 هکتار احداث که 52 هکتار آن آماده واگذاری است

فتوحی مطرح کرد: در شهرک صنعتی قیروکارزین تاکنون ۲۸قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقدشده که از این تعداد ۷ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۶۰ نفر بهره‌بردار و ۲۱واحد صنعتی در حال ساخت‌وساز است که دو واحد صنعتی نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

فتوحی خاطرنشان کرد: این شهرک گنجایش استقرار 260 واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف در حوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش‌بینی اشتغال افزون بر 1300 را در خود دارد.

محسن صالحی نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر