کد خبر: 797569 A

دبیراجرایی خانه کارگر یزد:

دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد از حوادث پیاپی در فولاد یزد ابراز نگرانی کرد و گفت: باید بازرسان کار فعال‌تر شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شب گذشته بر اثر حادثه برق گرفتگی یک کارگر جوان ۳۶ ساله در «فولاد یزد» جان خود را از دست داد و کارگری دیگر مصدوم شد.

علی محمد دهقانی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد) با تایید این خبر گفت: هفته قبل هم یک کارگر دیگر در فولاد یزد بر اثر نشت گاز جان خود را از دست داد و این اوضاع نگران‌کننده است.

وی در ارتباط با علت بروز این حوادث گفت: بازرسان کار به آن صورت که باید، فعال نیستند؛ کمبود تعداد بازرسان کار استانی نباید موجب شود که جان کارگران در واحدهای صنعتی در معرض خطر قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: بازرسان کار باید به صورت مرتب به واحدهای مختلف سرکشی کنند و کمیته‌های ایمنی و بهداشت کار را در کارگاه‌ها فعال نمایند؛ صیانت از جان کارگران برعهده کارفرماست اما نظارت، برعهده مجموعه وزارت کار و بازرسان این وزارتخانه است. باید بحث «ایمنی» بیشتر جدی گرفته شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد از رایزنی‌ها و تلاش فعالان کارگری برای مقابله با نرخ بالای حوادث کار خبر داد و گفت: خانه کارگر استان یزد، در حال تنظیم نامه‌ای به مسئولان کشوری است؛ ما از مسئولان درخواست داریم به این حوادث پی‌درپیِ مرگبار ورود کرده و برای جلوگیری از تکرار آن، اقدامات لازم را صورت دهند.

دهقانی در انتها می‌افزاید: چگونه مسئولان به کاهش ۱۷ درصدی نرخ حوادث کار در استان یزد مباهات می‌کنند؛ آنهم وقتی که ما با حوادث مرگبار پیاپی روبرو هستیم؟!

بازرسان کار حادثه در فولاد یزد دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر