کد خبر: 797515 A

قرار است با آزمون ۱۲ هزار معلم جدید جذب شوند؛ این درحالیست که معلمان حق‌التدریس خواستار جذب هستند و معتقدند که باید اولویت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معلمان حق‌التدریس مدتهاست که به دنبال جذب در بدنه آموزش و پرورش هستند و حالا که قرار است ۱۲ هزار معلم جدید از طریق آزمون جذب شوند، می‌گویند: چرا ما که سالها سابقه تدریس و اشتغال در حوزه آموزش و پرورش را در کارنامه داریم، در اولویت نیستیم؟!

علی الهیار ترکمن (معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش) درباره جزئیات و زمان برگزاری آزمون استخدامی سال ۹۸ این وزارتخانه اظهار کرد: برای استخدام از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان طبق جدول زمانی در نظر گرفته شده از سوی سازمان اداری و استخدامی عمل می‌کنیم.

وی ادامه داد: جذب نیروی جدید از طریق ماده ۲۸همراه با آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور خواهد بود و همزمان با شروع نامنویسی این آزمون علاقمندان به حرفه معلمی هم می‌توانند برای نام‌نویسی اقدام کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در آزمون امسال ۱۲ هزار مجوز جذب نیروی جدید داریم که از مهر ۹۸ دوره یک ساله آموزشی خود را آغاز می‌کنند و زمان فعالیت آن‌ها از مهر ۹۹ خواهد بود.

حق‌التدریسی‌ها می‌گویند: دلیل اینکه می‌خواهند از بیرون سیستم، نیروی جدید جذب کنند چیست؛ آنهم درحالیکه آموزش و پرورش کلی نیروی سرگردان دارد که باید سازماندهی شوند. به‌کارگیری همین نیروها می‌تواند مشکل کمبود نیرو را حل کند.

معلمان حق‌التدریس جذب 12 هزار معلم جدید در آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر