کد خبر: 797350 A

شورای اسلامی کار هپکو طی بیانیه‌ای مطرح کرد؛

شورای اسلامی کار هپکو خواستار انجام اقداماتی جهت تعیین سریعتر سهامدار جدید و دارای اهلیت هپکو توسط سازمان خصوصی‌سازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای شورای اسلامی کار شرکت هپکو نسبت به سخنان اخیر حسین شهسوار، مدیرعامل جدید شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو، در یکی از روزنامه‌ها تحت عنوان «چراغ هپکو روشن‌تر می‌شود» که به طور غیرمستقیم کارگران عامل مشکلات شرکت معرفی‌شده‌اند، واکنش نشان داده‌ و خواستار تعیین سریعتر سهامدار هپکو شدند.

در بخشی از بیانیه اعضای شورای اسلامی کار کارگران هپکو آمده است: آقای شهسوار عامل اصلی اعتراضات کارگران را، تأخیر ۱۵ روزه در پرداخت حقوق آنهم به دلیل عدم پرداخت وام توسط بانک ملی عنوان کرده است؛ در حالی که دلایل اصلی اعتراض کارگران، تهاتر بخشی از دارایی‌های هپکو با شهرداری، عدم تعیین سهامدار جدید از سوی سازمان خصوصی‌سازی، عدم تولید حتی یک دستگاه با گذشت حدود ۵ ماه از سال و هزینه‌های بالای تیم مدیریتی فعلی شرکت علی رغم عدم تحقق تولید بوده است. پرداخت حقوق از محل تسهیلات و بدون تحقق تولید به هیچ وجه قابل قبول نبوده است.

در بخش دیگری از بیانیه کارگران هپکو می‌خوانیم: آقای شهسوار اشاره می‌کند که ۱۵ ماه زمان لازم است تا هپکو احیا شود و تولید و خدمات پس از فروش راه‌اندازی شوند که به اطلاع می‌رساند بیش از ۱۴ ماه از حضور جنابعالی به عنوان عضو هیات مدیره هپکو زمان گذشته است. خدمات پس از فروش هپکو جزو معدود بخش‌هایی در هپکو است که در طی سالیان گذشته نیاز به راه‌اندازی نداشته و در حال حاضر نیز مشغول ارائه خدمات به مشتریان است.

طبق این بیانیه؛ آقای شهسوار در سخنان خود به مشکلات تامین قطعات مورد نیاز به علت تحریم اشاره کرده که نگاهی به آمار گمرک و بانک مرکزی نشان می‌دهد که در همین شرایط تحریم و در سال ۹۷ بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان ماشین‌آلات راهسازی و قطعات از راه‌های قانونی وارد کشور شده که سهم هپکو از این بازار تقریبا صفر بوده است. به عنوان نمونه شرکت آسان خودرو فقط هفته گذشته ۱۴ دامپتراک با برند NHL از طریق گمرک وارد کشور کرده است.

آنان می‌افزاید: حدود ۲ سال است که تمامی مسئولین استانی در مصاحبه‌های رسمی و غیررسمی به عدم توانایی سهامدار فعلی هپکو اذعان نموده‌اند. چندین سال است که توسط مسئولین به کارگران قول رفع مشکلات و شروع تولید در دهه‌های فجر سال‌های گذشته داده شده است. امید است شاهد اقدامات لازم جهت تعیین سریعتر سهامدار جدید و دارای اهلیت هپکو توسط سازمان خصوصی‌سازی باشیم.

حسین شهسواری مدیرعامل جدید هپکو پیشتر گفته بود: بنده نه تنها متعهد به پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و کارگران شده‌ام، بلکه قول می‌دهم تولید نیز در شرکت برقرار شود؛ چراکه سازمان خصوصی‌سازی و شخص استاندار مرکزی در این رابطه قول حمایت داده‌اند. در حدی که چرخ کارخانه بچرخد و چراغ کارخانه را روشن نگه دارم، تلاش می‌کنم. افتی که هپکو در ۱۰ سال گذشته داشته، در ۱۰ روز جبران نمی‌شود؛ من ماندگار خواهم بود و از هیچ تلاشی برای هپکو دریغ نخواهم کرد.

تحریم هپکو شورای اسلامی کار شرکت هپکو حسین شهسوار، مدیرعامل جدید شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو تعیین سهامدار هپکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر