کد خبر: 797148 A

جشنواره ایده‌های برتر دانش آموزی با هدف تقویت نگرش کارآفرینانه در شهریور امسال برگزار می‌شود.

 به گزارش ایلنا، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار در تشریح جزئیات و اهداف برگزاری جشنواره ایده‌های برتر دانش‌آموزی گفت: باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف توانمندسازی و مهارت آخر افزایی دانش آموزان دختر و پسر در دو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۸ سال با همکاری دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و امور اجتماعی، دانش آموختگان دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (مرکز تربیت مربی کرج) و پژوهش سرای بصیرت ناحیه ۲ شهر ری در شهریور ماه برگزار می‌شود.

رحیم سرهنگی در ادامه تصریح کرد: باشگاه کارآفرینی نوجوان با یک اردوی دو روزه آغاز می شود که در این اردو دانش آموزان مهارت هایی مانند توانمندسازی مهارت افزایی تقویت نگرش کارآفرینانه و پرورش خلاقیت با همکاری مربیان و استادان مجرب فرا می‌گیرند این آموزش‌ها می‌تواند زمینه‌ای برای فراهم سازی کند تا دانش آموزان برای ورود به دنیای نوین با نگاه کارآفرینی تربیت شود.

او افزود: هدف از این باشگاه تربیت جوانان مرز شکن و نوآور که باعث ایجاد تغییر شوند، تقویت نگرش کارآفرینانه، افزایش خلاقیت، تقویت تفکر، طراحی تقویت توانمندی‌های سمت راست مغز، نوآوری و اعتماد به نفس است.

به گفته این مقام مسئول در وزارت کار از این پس قرار است دانش آموزان ایده های برتر که در باشگاه ثبت نام می‌کنند در قالب یک پلتفرم مجازی با رهیارهای خود ارتباط داشته باشند و ضمن آن هر دو هفته یک بار نیز به صورت حضوری گرد هم بیایند و تمرین های مربوط به حوزه آموزشی خود را انجام دهند.

سرهنگی تاکید کرد:  طرح باشگاه کارآفرینان نوجوان توسط مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی پژوهش‌سراهای دانش آموزی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور در حال اجراست.

خلاقیت کارآفرینی جسنواره ایده‌های برتر تقویت خلاقیت نگرش کارآفرینانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر