کد خبر: 796029 A

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

یک فعال صنفی کارگری معتقد است که «سند ملی کار شایسته» باید بر اساس سه‌جانبه‌گرایی و با تاکید بر حق معیشت آبرومندانه، برخورداری از امنیت شغلی، تشکل‌یابی، به رسمیت شناختن آزادی‌های صنفی و... در شورای عالی کار به‌روز شود.

«فرامرز توفیقی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه سند ملی کار شایسته در لوای دور زدن ماده ۷ و ۴۱ قانون کار و فصل ششم آن بر مباح کردن فعالیت‌‌های اقتصادی بنگاه‌ها تاکید می‌کند، گفت: نمی‌توان در سند ملی کار شایسته نشانی از آزادی صنفی، امنیت شغلی، حق معیشت آبرومندانه و... یافت.

وی افزود: این خود به تنهایی سند ملی کار شایسته را از اعتبار ساقط می‌کند چه برسد به اینکه سه‌جانبه‌گرایی در تنظیم آن رعایت نشده است. من حتی فکر نمی‌کنم که با استناد به این متنِ ابتر بتوان در مقیاس بزرگ شغل ایجاد کرد. بنابراین صرفا چیزی بر کاغذ آمده است که سند نیست و اطلاق عنوان سند به آن بزرگ‌نمایی و وارانه جلوه دادن حقیقت زندگی و شرایط شغلی کارگران است.

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه «کارِ شایسته» بنیان‌های تعریف شده‌‌ای دارد که با صرف آوردن آنها روی کاغذ نمی‌توان از عملکرد خود دفاع کرد، گفت: کار شایسته یک بسته جامع است. اگر این بسته اجرایی شود می‌توان بر سر آن ادعا داشت اما چون صرفا در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه بر تدوین سند کار شایسته تاکید شده، دولت خواسته است که افتخار تدوین سند برای آن را به نام خود ثبت کند.

توفیقی افزود: نمی‌توان از چیزی دفاع کرد که وجود ندارد. بنابراین فعالان صنفی در چند ماهی که از تدوین این سند می‌گذرد چند نوبت از دولت خواسته‌اند که جلسه‌ای ویژه بررسی سه‌جانبه سند ملی کار شایسته در شورای عالی کار تشکیل دهد تا این متن با تاکید بر حق معیشت آبرومندانه، برخورداری از امنیت شغلی، تشکل‌یابی، به رسمیت شناختن آزادی‌های صنفی و... در شورای عالی کار اصلاح و به‌روز شود.

وی با بیان اینکه این متن در هیات دولت تصویب شده و به امضای آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رسیده است، گفت: امیدواریم که دولت برگزاری این جلسه را در دستور کار قرار دهد.

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار در پاسخ به این پرسش که با این حساب مسیر روشنی را نمی‌بیند، گفت: من اصلا هیچ مسیری را نمی‌بینم. ما تنها زمانی می‌توانیم به حقوق بنیادین کار متعهد باشیم که آن را در داخل به قانون تبدیل و با خاطیان برخورد کنیم.

توفیقی در پاسخ به این پرسش که سازمان بین‌المللی کار چه کمکی می‌تواند انجام دهد، گفت: من به کمک کردن سازمان‌ بین‌المللی کار اعتقادی ندارم. سازمان بین‌المللی کار، اقدام‌های خوب کشورها در حوزه روابط کار را به مقاوله‌نامه تبدیل می‌کند اما همین مقاوله‌نامه‌ها در بسیاری از کشورها رعایت نمی‌شوند؛ حتی در بعضی از کشورهای توسعه یافته که ادعای رعایت کامل حقوق بشر را دارند.

این فعال کارگری افزود: بنابراین نباید به سازمان بین‌المللی کار دل ببندیم. سازمان بین‌المللی کار در خود اهرام اجرایی ندارد و در کل به مطالبات صنفی کارگران رسیدگی نمی‌کند و نباید بیهوده خود را با آن مشغول کنیم. به جای اینها باید با یک عزم ملی کار شایسته را محقق کنیم و اجازه تعرض به حقوق و آزادی‌های صنفی را ندهیم.

شورای عالی کار سازمان بین المللی کار سند ملی کار شایسته حقوق و آزادی های صنفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر