کد خبر: 794403 A

با امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت کار و دانشگاه علوم پزشکی؛

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای خدمات ویژه به گروه‌های تحت پوشش تفاهم نامه همکاری علمی تحقیقاتی، آموزشی و درمانی با دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد کرد.

به گزارش ایلنا، این تفاهم نامه امروز با حضور ابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی و اجتماعی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و امامی رضوی، رئیس پژوهشکده علوم و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران به امضا رسید.

صادقی‌فر پس از انعقاد این تفاهم نامه گفت: مطالعه نظام سلامت کارگران کشور و تدوین برنامه ملی سلامت کارگران نشان داد که حداقل در یک دهه گذشته نشانگرهای سلامت کارگران در بیماری‌های غیر واگیردار اختلالات روانی و آسیب‌های اجتماعی رو به بهبود نبوده است و تلاش شده با استقرار مداخلات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان برنامه ملی کاج در پنج سال آینده میزان شیوع و بروزر آسیب‌های اجتماعی در جامعه کار و تولید کاهش یابد.

او عنوان کرد: طرح ملی کاج در سه بسته خدمتی به کارگران ارائه می‌شود.

آموزش و ترویج سبک زندگی سالم، استقرار تسهیلات مراقبت جسمی اجتماعی با الگوهای برنامه همیار کارکنان و رتبه‌بندی و اعتباربخشی کارفرمایان سلامت محور بسته‌های حمایتی را برای کارگران و کارفرمایان شامل می‌شود.

 امامی رضوی نیز با استقبال از این تفاهم نامه گفت: کارگران به عنوان نیمی از جمعیت جامعه و جمعیت مولد هرچه بیشتر مورد توجه و تحت پوشش‌های اجتماعی قرار گیرند جامعه‌ای سالم‌تر خواهیم داشت و این تفاهم نامه به بهبود وضعیت اجتماعی و جسمی و روحی روانی کارگران کمک زیادی می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی کارگران تفاهمنامه آسیب‌های اجتماعی وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی جامعه کار آسیب‌های اجتماعی نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر