کد خبر: 793976 A

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و مجلس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی اعلام کرد:

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و مجلس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی عنوان کرد: با کمک جوانان نخبه و همگام سازی صنعت و دانشگاه ، توانائی به چرخش در آوردن چرخه تولید و اشتغال زایی را داریم.

به گزارش ایلنا، مهدی محمدزاده (بازرس کمیسیون توانمندسازی تولید و اشتغال زایی استان تهران و نایب رئیس کمیسیون حقوقی و مجلس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمائی ایران) گفت: کانون عالی کارفرمایی ایران طی تفاهم نامه‌ای با دانشگاه پیام نور، همگام‌سازی صنعت و دانشگاه برای فراهم کردن بستر تولید ملی و اشتغال را خواستار شد.

او اظهار کرد: با کمک جوانان نخبه و همگام‌سازی صنعت و دانشگاه، توانایی به چرخش در آوردن چرخه تولید و اشتغال زایی را داریم و انشاالله در عرصه اشتغال انقلابی برپا خواهیم کرد.

محمدزاده نقش دولت را در این مساله مهم و کلیدی ارزیابی کرد و افزود: دولت می‌تواند با بسته‌های حمایتی مانند معافیت‌های مالیاتی برای چند سال اول تولید، پرداخت حق بیمه کارگران، موانع نقدینگی  مشکلات تولید و اشتغال را برطرف کند تا مشکلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، فساد، طلاق و درگیری‌های خیابانی و تشکیل پرونده‌های قضائی که اصولا از این مساله سرچشمه می‌گیرد کاهش یابد.این کار نیازمند یک عزم ملی است.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و مجلس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران ادامه داد: مجلس باید در قوانین موجود بازنگری کند و قوه قضائیه به عنوان مرجع عدالت گستر نظارت خود را بیشتر کند. از آنجا که بخش خصوصی و دانشگاه‌ها بالقوه آماده حرکت هستند و حمایت دولت می‌تواند این حرکت را بالفعل تبدیل کند و اثراتش در همه عرصه‌ها هویدا می‌شود.

 او بیان کرد: با توجه به اینکه ایران در بین ۱۵ همسایه با حجم واردات بیش از ۱۳۰۰ میلیارد دلار واقع شده است و هر یک میلیارد دلار صادرات می‌تواند حداقل ۷۰۰۰ شغل در کشور ایجاد کند باید به صادرات توجه بیشتری کرد.

 بازرس کمیسیون توانمندسازی تولید و اشتغال‌زایی استان تهران گفت: با مدیریت صحیح و عزم ملی، فروش نفت و مواد اولیه را در شرایط اقتصاد مقاومتی کنار گذاشته شده و تلاش کنیم تا بر اساس چشم انداز طراحی شده در سال ۱۴۰۴ ایران جایگاه نخست منطقه را در حوزه اقتصاد، علم و فناوری به دست آورد.

اشتغال صنعت دانشگاه هماری صنعت و دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر