کد خبر: 792699 A

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد؛

در بهار امسال ۴۲۱ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، طی سه ماهه اول امسال، ۴۲۱ نفر در حوادث ناشی از کار در ایران جان خود را از دست دادند. ۴۱۷ نفر از این افراد مرد و چهار نفر زن بودند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

این گزارش نشان می‌دهد بیشترین آمار تلفات حوادث ناشی از کار در استان‌های تهران با ۱۱۰، اصفهان با ۲۷ و خراسان رضوی و مازندران هر یک با ۲۵ نفر فوتی ثبت شده است.

همچنین استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری هر کدام با دو، سیستان و بلوچستان با سه و ایلام با چهار مورد متوفی کمترین آمار تلفات حوادث ناشی از کار را در این مدت داشته‌اند.

بر اساس این گزارش طی سال گذشته بیشترین آمار تلفات با ۴۲۴ فوتی مربوط به استان تهران و کمترین آن با سه فوتی مربوط به استان ایلام بوده است. همچنین بر اساس میزان مرگ‌ها در مقایسه با جمعیت هر استان، استان‌های بوشهر با ۴.۴ و پس از آن یزد با ۳.۶ و تهران با سه متوفی در هر صدهزار جمعیت بیشترین و استان کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان غربی با ۰.۸، چهارمحال و بختیاری با ۰.۹ و سیستان و بلوچستان با ۱.۲ متوفی در هر صدهزار جمعیت کمترین میزان مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار به نسبت جمعیت در سال ۱۳۹۷ را داشته‌اند.

 در بهار امسال طی این مدت در حوادث ناشی از کار عمده‌ترین علت مرگ را سقوط از بلندی تشکیل داده است. بر اساس آمارهای موجود طی این مدت ۱۵۴ نفر از متوفیات حوادث کار بر اثر سقوط از بلندی جان خود را از دست داده‌اند که ۵.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

پس از آن برخورد جسم سخت با ۱۱۳، برق گرفتگی با ۶۰، سوختگی با ۴۳ و کمبود اکسیژن با ۱۷ فوتی در رتبه‌های بعدی علل مرگ بر اثر حوادث کار قرار می‌گیرند. همچنین ۳۴ نفر دیگر نیز به دلایلی دیگر در حوادث کار جان خود را از دست داده‌اند.

حوادث کار پزشکی قانونی حوادث ناشی از کار مرگ ناشی از کار افزایش حوادث کار جان باختن کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر