کد خبر: 792248 A

​معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با سفیر تام الاختیار روسیه در تهران با اشاره به اینکه معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال توسعه فعالیت‌های بین‌المللی تعاونی‌هاست، گفت: از گسترش روابط میان تعاونی‌های ایران و روسیه حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، محمد کبیری در دیدار با سفیر تام الاختیار روسیه در تهران که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور رستم ژیگانشین (رایزن بازرگانی)، ولادیسلوف پریپلکین (معاون رایزنی بازرگانی سفارت)، علی حسین شهریور (مدیرکل امور بین‌الملل) و سیدمعین هاشمی (مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) برگزار شد، گفت: تروریسم اقتصادی علیه دو کشور، روابط ایران و روسیه را نزدیکتر و راهبردی کرده است.

او با تشریح وظایف و ساختار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر ماموریت اصلی ما در بخش تعاونی نوآوری و شفاف سازی برای جذب سرمایه‌های خرد است، افزود: این کار باعث رونق اقتصادی و افزایش بهره‌وری می‌شود.

کبیری افزود: بخش تعاونی مایل است با تعاونی‌های روسیه همکاری مشترک داشته باشد و ما از گسترش همکاری بین بخش تعاون دو کشور در قالب انتقال تجربه، تبادل هیات‌های تجاری، برگزاری نمایشگاه مشترک استقبال می‌کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امکان همکاری سه‌جانبه بین بخش تعاون ایران و روسیه و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) اشاره کرد و گفت: می‌توانیم زمینه سرمایه‌گذاری‌های مشترک برای احداث گلخانه در حاشیه رودخانه ارس را فراهم کنیم.

او با بیان اینکه بانک توسعه تعاون وظیفه حمایت از تعاونی های کشور را برعهده دارد، گفت: این بانک مشمول تحریم‌ها نیست و آمادگی دارد با بانک‌های روسیه همکاری و تعامل داشته باشد.

کبیری  از آمادگی تعاونی‌ها برای همکاری در زمینه تهاتر کالا با کالا، صنایع پتروشیمی، برندسازی در حوزه پوشاک و توسعه صنایع خلاق از طریق استارت اپ‌ها خبر داد و گفت: ما علاقمند همکاری مشترک در این حوزه‌ها با روسیه هستیم.

در ادامه این نشست علی حسین شهریور، مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به اینکه یادداشت تفاهم همکاری میان این وزارتخانه با وزارت کار و حمایت اجتماعی روسیه در سال ۱۳۹۴ امضا شده و پیش‌نویس برنامه همکاری مشترک نیز برای همتای روسی ارسال شده است، آمادگی وزارتخانه را برای برگزاری اولین نشست کمیته مشترک همکاری در سه ماهه چهارم سال۲۰۱۹ در تهران اعلام کرد.

او همچنین آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای گسترش همکاری در حوزه‌های تامین اجتماعی، آموزش های فنی و حرفه ای و روابط کار اعلام کرد و افزود: به زودی پیش نویس موافقتنامه تامین اجتماعی برای وزارت کار و حمایت اجتماعی روسیه ارسال خواهد شد.

مدیرکل امور بین‌الملل خواستار برگزاری نشست مشترک فعالان بخش تعاونی با رایزن بازرگانی سفارت روسیه با هدف آشنایی با ظرفیت‌های همکاری دو کشور شد.

 لوان جاگاریان، سفیر فدراسیون روسیه در ایران نیز  با تشکر از برگزاری این نشست گفت: ما از ایجاد و توسعه همکاری‌های دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی استقبال می‌کنیم.

او با بیان اینکه پیشنهادات بسیار خوبی مطرح شد، خواستار ارایه این پیشنهادات به صورت مکتوب شد تا آنها را پیگیری کند.

جاگاریان بر ضرورت تعامل و ارتباط میان تشکل های تعاونی و خصوصی دو کشور تاکید کرد و با بیان اینکه مسئولیت حمایت و نظارت تعاونی‌ها با وزارت توسعه اقتصادی روسیه است، افزود: پیشنهاد می‌شود بخش تعاونی با اتحادیه مصرف کنندگان و همچنین اتاق بازرگانی روسیه تعامل داشته باشند.

او با تاکید بر پیگیری تشکیل کمیته مشترک همکاری، با اشاره به سفر آقای ماکسیم توپلین وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به ایران در سال ۱۳۹۴ و امضای سند همکاری مشترک گفت: اکنون نوبت شماست که به روسیه سفر کنید.

سفیر روسیه با ابراز علاقمندی در زمینه همکاری در حوزه تامین اجتماعی از ارسال پیش‌نویس موافقتنامه تامین اجتماعی استقبال کرد.

 او همچنین آمادگی سفارت روسیه را برای ارسال اطلاعات مربوط به تعاونی‌های روسیه، تقویم نمایشگاه‌ها، برگزاری نشست مشترک با فعالان بخش تعاونی و تبادل هیات تجاری اعلام کرد.

ایران روسیه تعاونی تعاونیها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر