کد خبر: 792223 A

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:

وجیه الله جعفری گفت: ۹۸.۳ درصد از معادن کشور معادن کوچک و متوسط هستند و ۵ هزار و ۶۴۷ معدن فعال در کشور داریم.

به گزارش ایلنا، «وجیه الله جعفری» در همایش رونق تولید با احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس که در‌ سالن همایش‌های بین المللی هتل ارم در حال برگزاری است، بیان کرد: این همایش برای یک همگرایی، هم افزایی و تعامل برای انجام یک کار بزرگ در مسیر تولید و اشتغال برگزار می شود.

وی با یادآوری اینکه طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در واقع از سال ۱۳۹۶ پیشنهاد داده شده است، تصریح کرد: اواخر سال ۱۳۹۶ تفاهم نامه ای با ۴ سرمایه گذار با حضور وزیر صمت امضا و استارت کار زده شد.

مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در ادامه گفت: این طرح هم اکنون به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در بند ۳۷ سیاست‌های ابلاغی گنجانده شده است.

جعفری با بیان ظرفیت‌های اشتغال در معادن دنیا، اضافه کرد: حدود ۴۰ میلیون نفر اشتغال معادن کوچک مقیاس درجهان است که سهم بسزایی در اشتغال دارد.

وی با اشاره به اینکه ایمیدرو مجری طرح است، افزود: ایمیدرو کار را برای انجام به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تفویض کرده است.

مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران همچنین تاکید کرد: هماهنگی جدی برای پیگیری طرح در استان‌ها و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در استان‌ها باید ایجاد شود.

جعفری با اعلام اینکه ۹۸.۳ درصد از معادن کشور معادن کوچک و متوسط هستند، گفت: ۵ هزار و ۶۴۷ معدن فعال در کشور داریم که استان اصفهان دارای بیشترین معدن است.

وی با اعلام اینکه ۴ هزار و ۴۹۶ معدن غیر فعال در کشور وجود دارد، بیان کرد: بیشترین معادن غیر فعال در خراسان رضوی است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در پایان گفت: حدود ۲۰۰ معدن در حال تجهیز در کشور وجود دارد که بیشترین آن مربوط به استان مرکزی است.

وجیه الله جعفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر