کد خبر: 791443 A

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به مرحله‌ای رسیده‌ایم که حتی مهارت هم کافی نیست و جز مهارت باید زمینه‌های افزایش بهره‌وری فراهم شود و از طریق استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان این مهم امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا عزیزی در آیین بزرگداشت فعالان حوزه مهارت گفت: توانستیم در برنامه ششم توسعه تقویت آموزش فنی و حرفه‌ای را بگنجانیم. به دنبال این اتفاق قانون نظام آموزش فنی و حرفه‌ای تصویب شد و نهایتا شورای عالی فنی و حرفه‌ای تشکیل شد.

او با اشاره به دو رقمی بودن نرخ بیکاری در ایران بیان کرد: در مقطع کنونی قطعا به مهارت‌آموزی نیاز داریم و در این زمینه بخش خصوصی می‌تواند با دانشگاه‌ها همکاری کند و در کنار آموزش‌های نظری، آموزش‌های عملی نیز ارائه شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه برای رفع مشکل بیکاری بهترین کار مهارت‌آموزی در دانشگاه‌هاست، عنوان کرد: الان ما به مرحله‌ای رسیده‌ایم که حتی مهارت هم کافی نیست و جز مهارت باید زمینه‌های افزایش بهره‌وری فراهم شود و از طریق استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان این مهم امکان‌پذیر است.

رئیس اتاق دوستی ایران و برزیل با اشاره به اینکه در یک سال فقط شش میلیون دلار کالاهای اساسی از برزیل وارد کرده‌ایم، بیان کرد: با استفاده از دانش و فناوری نوین می‌توانیم این کالا‌ها را در داخل تولید کنیم.

او ادامه داد: برای رسیدن به افزایش بهره‌وری در تولید نیازمند فارغ التحصیلانی هستیم که مهارت‌های لازم را داشته باشند و برای این منظور نیازمند همکاری با بخش خصوصی هستیم.

عزیزی با بیان اینکه در ایران به ازای هر ۳۰ نفر یک کارمند دولت وجود دارد، گفت: این در حالی است که در ژاپن این نسبت ۳۰۰ به یک است و مردم هم از خدمات دولتی راضی‌تر هستند.

او ادامه داد: باید کارها را به بخش خصوصی داد. الان راندمان بخش دولتی بسیار پایین است و تمامی بودجه جاری دولت که رقم بالایی هم هست صرف این بخش می‌شود.

عزیزی در پایان بیان کرد: بهترین بخشی که می‌توان برای مهارت‌آموزی و افزایش بهره‌وری به سراغ آن رفت سازمان فنی و حرفه‌ای است و باید از این سازمان حمایت کرد. این در حالی است که ما بعضا شاهد هستیم که این سازمان باید دنبال نهاد‌های دیگر باشد و از آنها بخواهد، همکاری کنند. این رویه باید برعکس شود.

بیکاری رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس مهارت آموزی استارت اپ رفع بیکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر