کد خبر: 791363 A

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای:

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: ما متوجه شدیم که آموزش فنی و حرفه‌ای باید متناسب با نیازهای محلی باشد، بنابراین نوعی آمایش مهارتی استانی انجام شد تا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب برای هر استان صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سلیمان پاک سرشت در آیین بزرگداشت فعالان حوزه مهارت که همزمان با روز ملی کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه‌ای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با تشکر از کسانی که در یک سال گذشته سازمان فنی و حرفه‌ای را همراهی کردند، گفت: تکیه گاه فعالیت سازمان فنی و حرفه‌ای مربیان این سازمان هستند. مربیان این سازمان که در دید هم نیستند با وجود مشکلات متعدد تنها با عشق و علاقه کار می‌کنند و دانش خود را به دیگران منتقل می‌کنند.

او در ادامه از شرکای اجتماعی و بخش خصوصی به دلیل حمایت از سازمان فنی و حرفه‌ای تشکر کرد و با بیان اینکه در یک سال اخیر اتفاقات مهمی در حوزه فنی و حرفه‌ای رخ داد، تصریح کرد: ما متوجه شدیم که آموزش فنی و حرفه‌ای باید متناسب با نیازهای محلی باشد، بنابراین نوعی آمایش مهارتی استانی انجام شد تا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب برای هر استان صورت گیرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای ادامه داد: در یک سال اخیر همچنین بحث نهضت مهارت آموزی مورد توجه قرار گرفت. قبلا نیز این کار به گونه‌ای در کشور انجام می‌شد، اما ما رویکرد دیگری در پیش گرفتیم.

او افزود: سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای نهضت مهارت آموزی به دنبال ائتلاف با شرکای اجتماعی از جمله بخش خصوصی، بنگاه‌ها و اتاق‌های مختلف است.

پاک سرشت با بیان اینکه مشکل در ایران الزاما این نیست که افراد مهارت ندارند، گفت: مشکل عمده این است که ارتباط بین شرکای اجتماعی نیست.

او عنوان کرد: برنامه دیگری که در یک سال اخیر دنبال شد ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بود. در این زمینه نیاز به همراهی بیشتر سازمان‌های مختلف داریم. در حوزه آموزش غفلتی وجود دارد. باید تقاضای موثر برای حوزه مهارت آموزی شکل بگیرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای آموزشگاه‌ها و کلاس های کنکور را آفتی دانست که توان کشور را می‌گیرد، گفت: روندهایی که در این زمینه وجود دارد نگران کننده است و ما باید به فکر ترویج مهارت آموزی باشیم.

او عنوان کرد: یکی از اتفاقات بسیار خوب اختصاصی شدن درآمدهای سازمان فنی و حرفه ای بود. همچنین شورای عالی آموزش فنی و حرفه‌ای شکل گرفت که گامی موثری در زمینه ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

پاک سرشت خواستار حمایت دولت و مجلس از سازمان فنی و حرفه‌ای شد و گفت: هر تصمیمی که گرفته می‌شود باید سازمان فنی و حرفه‌ای را لحاظ کرد، چون حل مشکلات این سازمان باعث حل مشکلات متعدد می‌شود.

او با اشاره به آماده‌سازی تیم فنی و حرفه‌ای کشور برای شرکت در مسابقات جهانی روسیه عنوان کرد: ما در 10 رشته شرکت کرده‌ایم حال آنکه کشور همسایه ما در 24 رشته شرکت کرده است. این زیبنده کشوری نیست که در آن مدام درباره مهارت آموزی حرف می‌زند و امیدوارم در این زمینه بتوانیم در آینده پیشرفت‌هایی داشته باشیم.

سلیمان پاک سرشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر