کد خبر: 791296 A

خودروسازی شماره ۲ ژاپن با اشاره به کاهش سوددهی‌اش در سه ماهه نخست سال مالی جاری اعلام کرد که ۱۲۵۰۰ کارگر خود را در سراسر جهان اخراج می‌کند.

به‌ گزارش‌ایلنا به نقل از بیزینس تودی، اطلاعیه نیسان موتور مبنی بر کاهش ۱۲۵۰۰ شغل در سراسر جهان طی چند سال آینده، هند را هم دربرمی‌گیرد. نیسان ۱۷۰۰ نفر را در هند از کار برکنار می‌کند. این تحولات به دنبال کاهش فروش، افزایش هزینه‌ها، رسوایی برکناری کارلوس غصن رئیس سابق نیسان و از بین رفتن سوددهی شرکت انجام می‌شود.

خودروسازی شماره ۲ ژاپن اعلام کرد سود دهی آن ۹۸.۵ درصد کاهش یافته و به ۱.۶ میلیارد ین (۱۴.۸۰ میلیون دلار) در سه ماهه اول سال مالی جاری رسیده است.

 این خودروسازی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: نیسان در حال اجرای اصلاحات استراتژیک برای ساخت یک مبنای عملیاتی است که سود دهی مدام و یکنواخت را در میان مدت تضمین می‌کند.

نیسان اضافه کرد: ظرفیت تولید جهانی خود را ۱۰ درصد تا پایان سال ۲۰۲۲ کاهش می‌دهد. تعدیل نیروی این خودروسازی هم در راستای این تصمیم صورت می‌گیرد.

 از ۱۲۵۰۰ شغلی که قرار است حذف شود، ۶۴۰۰ شغل در سال مالی گذشته کم شد.  ۱۳.۵ درصد از این افراد در هند از کار برکنار شدند. نیسان همچنین ۱۴۲۰ نفر را در آمریکا، حدود ۱۰۰۰ نفر را در مکزیک ، ۸۳۰ نفر را در اندونزی و ۸۸۰ نفر را در ژاپن از کار برکنار می‌کند.

 نیسان موتور در هند طرح جدا شدن داوطلبانه کارمندان را در ۲۰۱۸ به عنوان بخشی از برنامه میان مدتش برای کاهش هزینه‌ها اجرایی کرد. طبق گفته منابع، این فرایند در هند از شش ماه پیش آغاز شده ولی کارمندان زیادی از این طرح حمایت نکردند.

 در پایان سال مالی ۲۰۱۹، نیسان موتور هند ۳۶۵۲۵ خودرو فروخت که  ۳۰ درصد کاهش در بازاری داشت که ۳ درصد رشد کرده بود. صادرات نقشی کلیدی در بقای عملکرد نیسان موتور در این کشور داشت. طبق گفته منابع آگاه، نیسان با طرح سالانه یک مدل جدید، سخت تلاش می‌کند جایگاه خود را در بازار هند حفظ و عملیات‌هایش را احیا کند.

کارگران خودرو سازی نیسان تعدیل 12 هزارو 500
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر