سرخط خبرها:
کد خبر: 791144 A

محمد شریعتمداری:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشستی با خیرین مهارتی گفت: باید میان آموزش های عالی و فنی و حرفه‌ای هماهنگی به وجود بیاید چرا که آموزش های مهارتی در کشور آثار ماندگار دارد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در نشستی با خیرین مهارتی که امروز- شنبه- در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: پایه‌هایی که در دوره ابتدایی تا دبیرستان گذاشته می‌شود تا توانمندی‌ها در قالب هدایت تحصیلی صحیح شناسایی و شکوفا شود باید مورد توجه قرار بگیرد و حتما ایجاد مشوق‌ها می‌تواند به توسعه آموزش های مهارتی کمک کند.

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های خیرخواهانه خیرین در جامعه افزود: وقتی خیرین با کمک به فراگیری یک مهارت به خانواده‌ها، آنها را توانمند کرده و از فقر خارج می‌کنند یک اقدام ماندگار انجام داده اند که باقیات و صالحات است. اغلب ما اثر یادگیری‌های مهارتی را لمس کرده‌ایم.

شریعتمداری به بیان تجارب خود در دوره تحصیل پرداخت و عنوان کرد: آنچه باقی می‌ماند مهارت‌های فنی است که مفید خواهد بود. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای‌عالی آموزش مهارتی به تازگی برای ایجاد هماهنگی بین دستگاهی دایر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آموزش‌های مهارتی به اقشار مختلف از جمله سربازان گفت: آموزش‌های مهارتی منفعت اقتصادی برای واحدهای صنعتی به دنبال خواهد داشت و کارآفرینان می‌توانند به نحو احسن از آن بهره‌مند شوند و با ارتقای بهره‌وری در نهایت باعث ارتقا و کمک به اقتصاد ملی شوند.

شریعتمداری تصریح کرد: این وزارتخانه تلاش کرده تا نیازهای بازار کار را به تفکیک مناطق و به طور دقیق شناسایی و مزیت های نسبی مناطق را احصا کند.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت همکاری با تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد تاکید کرد و از اعلام آمادگی برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با خیرین مهارتی و مدرسه‌ساز خبر داد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر