کد خبر: 790831 A

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور :

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از افزایش ۵ برابری سربازان مهارت آموخته خبر داد‌.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، سلیمان پاک سرشت در آیین تجلیل از مهارت آموختگان برتر نیروهای مسلح اظهار داشت: مهارت آموزی یک پیام ملی است و پنجم مرداد را به نام سربازان، مهارت آموزی و اقتدار ملی نامگذاری شده و بخشی از اجتماع ١٢٠ هزار نفری این مهارت آموزان را شامل می‌شود.  

وی افزود: پیام مقامات عالی و رهبر معظم انقلاب که همواره در حوزه رونق تولید و تولید ثروت است و این فعالیت‌ها کمتر از اقتدار ملی نظام نیست و این اجتماع اقتدار اقتصادی در شرایط فعلی به اندازه اقتدار نظامی مهم بوده و در این مسیر گام‌های مهمی برداشته شده است.  

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه برنامه مهارت‌آموزی دو هدف دارد، ادامه داد: اول اینکه نیروهای مسلح، بهره‌وری بیشتری در دوران سربازی داشته باشند و هدف دیگر افزایش توانمندی و توانایی‌های برخورداری از فرصت‌های شغلی به واسطه مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار و اشتغال پذیری است.  

وی بیان کرد: سربازان با توجه به سن و توان جسمی در موقعیتی قرار دارند که آماده دریافت مهارت هستند و به لحاظ فرصت دو ساله‌ای که دارند می‌توانند مهارت و تجربه لازم را کسب کنند.  

پاک سرشت تاکید کرد: مشوق‌های خوبی از سوی نیروهای مسلح پیش بینی شده است تا سربازان بعد از دوران خدمت توانمند شوند.  

همچنین در حاشیه این مراسم پاک سرشت در جمع خبرنگاران در خصوص پایش مهارت آموختگان سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: سازمان، رصد کارجویان را انجام می‌دهد و بر اساس آمار حدود ۴٢ تا ۴۵ درصد کسانی که آموزش دیدند بعد از یک دوره منطقی شاغل شدند.  

وی افزود: آموزش‌های ما در موارد زیادی تقاضا محور بوده و باوجود اینکه نیازمند تجهیزات زیادی است اما اثربخش بوده و در کوتاه مدت تاثیر بیشتری داشته است.

نیروهای مسلح سربازان رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور سازمان فنی و حرفه ای مهارت‌آموزی مهارت‌آموختگان نیرو‌های مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر