کد خبر: 789897 A

حدود ۶۷.۳۷ درصد از معلمان شیلی رای به پایان اعتصابی دادند که توسط اتحادیه معلمان شلیایی (CPC) سازماندهی شده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از نیوز کلیک، هزاران معلم شیلیایی که از سوم ژوئن اعتصاب کرده بودند، رای به پایان اعتصاب دادند.

حدود ۶۷.۳۷ درصد از معلمان رای به پایان اعتصابی دادند که توسط اتحادیه معلمان شلیایی (CPC) سازماندهی شده بود. نمایندگان معلمان در CPC متعهد شدند تا تحقق مطالبات معلمان مبارزه کنند.

ماریو آگویلار (رئیس اتحادیه CPC) ضمن تشکر از شهروندان بابت حمایت از اعتصاب ۷ هفته‌ای معلمان گفته بود که این جنبش فوق العاده‌ای بوده است؛ جنبشی که دولت را مجبور به بهبود وضع معلمان کرد و منجر به تصمیم‌گیری دموکراتیک با مشارکت معلمان شد.

به گفته او؛ تصمیم معلمان برای پایان اعتصاب به دلیل رضایت آنها از پیشنهادات وزارت آموزش و پرورش نبوده است.

انتخابات معلمان شیلی برای تصمیم‌گیری در خصوص ادامه اعتصاب در ۱۷ ژوئن برگزار شده بود و در این روز معلمان تصمیم گرفتند به اعتصاب ۹۰ هزار نفری خود که بیش از ۷ هفته به طول انجامیده بود، پایان دهند.

وزارت آموزش و پرورش شیلی در آخرین پیشنهاد خود از پاسخگویی به سه مورد از دوازده مطالبه اصلی معلمان سر باز زد که شامل پرداخت بدهی معلمان (به ویژه پرداخت بدهی معلمان بازنشسته از زمان پینوشه)، پرداخت پاداش ویژه به مربیان خاص و معلمان ابتدایی و مخالفت معلمان با تغییراتی در برنامه درسی که قرار بود در رشته‌های تاریخ، تربیت بدنی و هنر انجام بگیرد.

اتحادیهCPC یک شکایت رسمی علیه اصلاحات برنامه درسی در سازمان بازرسی ارائه داد و از این طریق خواست تا تغییرات پیشنهاد شده توسط وزارت آموزش و پرورش لغو شود چراکه برخلاف قوانین عمومی است که تضمین می‌کند که آموزش در مدرسه باید جامع و برابر باشد.

شیلی3

شیلی2

شیلی4

اعتصاب معلمان شیلی اتحادیه معلمان شلیایی (CPC)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر