کد خبر: 789387 A

کارکنان نمایندگی سابق شاتل در قائمشهر بعد از گذشت حدود دو ماه که از لغو مجوز این نمایندگی می‌گذرد، همچنان معوقات مزدی و بیمه‌ای دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از کارکنان سابق نمایندگی شاتل در قائمشهر گفت: طی پنج سالی که من در نمایندگی شاتل در قائمشهر کار می‌کردم شاهد مشکلاتی از جمله معوق ماندن حقوق، قسطی پرداخت شدن دستمزد و نامنظم پرداخت شدن حق بیمه بودم. برخی با این شرایط کنار آمدند و برخی هم همکاری خود را با کارفرما قطع کردند.

او ادامه داد: فردی که نمایندگی شاتل در قائمشهر را گرفته بود در مدت فعالیت خود به دلیل تخلفات متعدد و بدهی‌هایی که به سازمان تامین اجتماعی داشت، بارها حریمه شد، اما باز هم روال کارش را عوض نکرد. در نهایت اردیبهشت امسال مجوز نمایندگی او دیگر تمدید نشد و همکاری ما به صورت کامل با او به اتمام رسید. این در حالی است که همچنان معوقات مزدی و بیمه‌ای داریم.

این کارمند سابق شاتل با بیان اینکه در کل حدود شش ماه حقوق طلبکارم و حدود ۴۰ کارمند این شرکت نیز طلب‌هایی مانند این دارند، عنوان کرد: مشکل دیگر نامنظم پرداخت کردن بیمه است. همانطور که عنوان شد ما تا اردیبهشت کارمند این شرکت بودیم، اما حق بیمه ما تا دی سال ۹۷ پرداخت شده و این باعث شده در زمینه برقراری بیمه بیکاری به مشکل بر بخوریم.

او عنوان کرد: تخلفات کارفرمای سابق ما باعث شده جریمه‌های مختلف برای او ببرند، اما او از زیر بار پرداخت آن شانه خالی می‌کند و ما نگران هستیم نتوانیم به حق خود از جمله معوقات مزدی و بیمه‌ای دست یابیم.

بزرگی (معاون بیمه‌ای شعبه یک تامین اجتماعی قائمشهر) با تایید وجود معوقات بیمه‌ای این دفتر به ایلنا گفت: ما در تامین اجتماعی در حال پیگیری هستیم تا مشکل کارکنان سابق شاتل در قائمشهر برطرف شود.

تامین اجتماعی قائمشهر بیمه بیکاری شاتل معوقات دستمزد معوقات بیمه ای نمایندگی شاتل در قائمشهر سازمان تامین اجتماعی قائمشهر تامین اجتماعی قائمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر