کد خبر: 789355 A

اتحادیه جهانی کارگران حمل و نقل با دریانوردان ایرانی اعلام همبستگی کرد.

به گزارش ایلنا، به دنبال ترخیص نفتکش ایرانی از بندر جده عربستان اتحادیه جهانی کارگران حمل و نقل با دریانوردان ایرانی اعلام همبستگی کرد. انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری ایران هم با تقدیر از همکاری اتحادیه جهانی کارگران حمل و نقل تاکید کرد که با بهره‌گیری از ظرفیتهای بین المللی خود و از طریق اتحادیه جهانی کارگران حمل و نقل (ITF ) و سازمان جهانی دریانوردی (IMO) در جهت ترخیص این نفتکش کوشش نمود.

بنا به اعلام شرکت ملی نفتکش ایران کشتی Happiness 1 که چندی پیش به دلیل نقص فنی در موتورخانه به بندر جده عربستان منتقل شده بود، بعد از دو ماه و بیست روز، با هدایت دو یدک کش راهی آبهای کشورمان شد.

 این کشتی که با وجود رفع نقص، اجازه حرکت نیافته بود، با پیگیری‌های نهادهای مسئول در کشورمان با دریافت مجوز حرکت همراه با پرسنل سختکوش خود که سربازان خط مقدم نبرد اقتصادی هستند به سوی میهن رهسپار است.

 اتحادیه جهانی کارگران حمل و نقل ITF با ٢٢ میلیون نفر عضو به عنوان بزرگترین تشکل کارگری جهان به صورت قاطع از دریانوردان ایرانی حمایت و با آنان اعلام همبستگی نموده بود که بخشی از این پیام رسمی این اتحادیه به انجمن صنفی دریانوردان به شرح ذیل است:

 « لطفا مراتب همبستگی ما را  با پرسنل کشتی اعلام نمایید و به آنان اطمینان دهید که ما تا بازگرداندن آنان به خانه تلاش خواهیم نمود.»

انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری ایران اتحادیه جهانی کارگران حمل و نقل نفتکش هپینس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر