کد خبر: 788551 A

صبح امروز شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت به دلیل نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود تجمع صنفی برپا کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارکنان دفاتر سهام عدالت، امروز ‌یکشنبه (۳۰ تیر ماه) مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در میدان بهارستان حضور یافتند.

این گروه از کارگران که از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، می‌گویند: حدود ۱۵۰۰ نفر هستیم که پس از ۱۳سال فعالیت در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست.

یکی از افراد حاضر در تجمع گفت: عدم توجه مجلس و دولت به امنیت شغلی کارکنان تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت در سطح کشور که ۱۳ سال سابقه کار و بیمه دارند و زحمات این  کارکنان، سهام عدالت را به ثمر رسانیده است، عامل تجمع امروز کارکنان سهام عدالت شده است.

او در تشریح جزئیات مشکلاتشان افزود: متاسفانه در چند سال گذشته سازمان خصوصی‌سازی به طرق مختلف غیرقانونی سعی در حذف دفاتر تعاونی‌ها داشته و خود که یک نهاد دولتی است، مالکیت و مدیریت سهام عدالت را به دست گرفته و سهام عدالت را از جایگاه واقعی خود که می‌بایست طبق فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری پیش رود، دور نموده است. در عین حال متاسفانه مجلس و به خصوص کمیسیون نظارت بر سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نیز تاکنون نتوانسته یا شاید نخواسته است مانع خصولتی‌بازی سازمان خصوصی‌سازی شود و قرار است لایحه آزادسازی سهام عدالت را روز دوشنبه ۳۱تیرماه در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به رای بگذارد. این درحالی‌ست که ظاهرا مجلس نیز به فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری بی‌توجه است و این بی‌توجهی به مالکیت و مدیریت مردم در اداره سهام عدالت خود لطمه شدیدی وارد می‌کند.

به گفته وی؛ در تجمع امروز مهرداد لاهوتی (عضو هیئت رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای اصل  ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی) و الیاس حضرتی (عضو کمسیون اقتصادی مجلس) با حضور در جمع کارکنان معترض سهام عدالت وعده پیگیری مطالبات آنها که تامین امنیت شغلی است را دادند.

تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی کارکنان سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر