کد خبر: 788443 A

با وعده شهردار لوشان برای پرداخت بخشی از معوقات کارگران شهرداری لوشان، آنها به اعتراض خود پایان دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعتراض صنفی کارگران شهرداری لوشان به ۷ ماه معوقه مزدی خاتمه یافت.

از قرار معلوم؛ حوالی ظهر روز گذشته (شنبه ۲۹ تیرماه) شهردار لوشان با حضور در میان کارگران با اعلام نداشتن منابع مالی کافی وعده داد ظرف ۴۸ آینده بخشی از معوقات مزدی ۷ ماهه آنها را پرداخت خواهد کرد.

کارگران شهرداری لوشان در مقابل این وعده‌ی شهردار گفتند: ما برای نظافت شهر لوشان و فضای سبز آن زحمات بسیاری کشیدیم و از ماه‌ها قبل مبالغ زیادی طلبکاریم. این درست نیست که چون دستمان به جایی بند نیست، شهردار و اعضای شورای شهر نسبت به پرداخت مطالبات مزدی‌مان بی‌توجه باشند.

کارگران تاکید کردند: شهردار می‌تواند از مانده پولی که از بابت فروش دو کارخانه آسفالت و شن ماسه در اختیار دارد همه مطالبات معوقه کارگران را بپردازد.

از روز چهارشنبه هفته گذشته حدود ۷۰ کارگر شهرداری لوشان که تحت مسئولیت مستقیم شهرداری مشغول کارند، در اعتراض به دست‌کم ۷ ماه مزد معوقه مقابل ساختمان شهرداری و دادگستری شهرستان رودبار در استان گیلان دست به اعتراض زده و خواستار رسیدگی به مشکلات خود در این زمینه شدند.

از قرار معلوم استمرار بی‌توجهی مسئولان شهری باعث شد تا کارگران تنظیف و حمل زباله به نشانه اعتراض از جمع‌آوری زباله‌های برخی خیابان‌های شهر لوشان خودداری کنند.

کارگران شهرداری لوشان پایان اعتراض کارگران شهرداری لوشان شهردار وشورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر