کد خبر: 786638 A

علی‌اصغر بیات خبرداد:

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، مهمترین خواسته جامعه بازنشستگی را پرداخت مطالبات سازمان از سوی نهاد دولت برای ارتقای خدمات دانست.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر بیات اظهار کرد: سازمان دوران طولانی و سختی را گذرانده و خدا را شاکریم پیش از هفته تامین اجتماعی، مدیرعامل این سازمان انتصاب و سازمان از بلاتکلیفی خارج شد زیرا ثبات در سازمان مسئله مهمی است.

بیات با اشاره به گرد هم آیی امروز جمعی از کارگران و بازنشستگان در مقابل سازمان برنامه و بودجه، گفت: این مکان به این دلیل انتخاب شد تا مطالبات سازمان را از دولت به هر میزانی که هست، طلب کنیم زیرا اگر سازمان مطالبات خود را دریافت کند، خدمات بهتر و بیشتری ارائه می‌نماید.

وی با بیان اینکه درباره مطالبات کارگران و بازنشستگان، مرتبا با نمایندگان مجلس در تماس هستیم، افزود: یکی از مهمترین خواسته‌های بازنشستگان، همسان‌سازی حقوق است؛ در برنامه ششم توسعه قانونی وضع شد تا در طول مدت اجرای این برنامه، همسان‌سازی به اجرا درآید اما تاکنون به آن عمل نشده است.

بیات با اشاره به تشکیل کمیته همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در زمان مدیرعاملی مرحوم دکتر نوربخش، عنوان کرد: با تشکیل جلسات متعدد در این کمیته، به فرمول‌های مناسبی برای ایجاد همسان‌سازی رسیدیم و امیدواریم تصمیمات این کمیته، در دوره جدید اجرایی شود.

وی همچنین خواستار واگذاری مسکن‌ اجتماعی به بازنشستگان شد و افزود: تقاضا کرده‌ایم که واحدهای خالی مسکن اجتماعی و مسکن مهر را به‌صورت اجاره به شرط تملیک، در اختیار بازنشستگان قرار دهند.

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران، ضمن قدردانی از پرداخت وام به بازنشستگان کارگری از سوی سازمان تامین اجتماعی، خواستار ادامه پرداخت این وام خصوصا با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور شد.

بیات با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در قالب طرح کرامت رضوی از سال ۹۳ تاکنون، ۴۲۶ گروه از بازنشستگان را به مشهد مقدس اعزام کرده است، افزود: انتظار می‌رود که اجرای این طرح ادامه داشته باشد.

وی همچنین ارتقای خدمات درمانی مانند ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها و احداث کلینیک سالمندان را از اقدامات مناسب سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان برشمرد.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران افزود: با صراحت و صداقت اعلام می‌کنم کانون عالی کارگران بازنشسته، از سرمایه، استقلال و مدیریت سازمان تامین اجتماعی که همان پاسداری از منابع و منافع بیمه‌شدگان است، حمایت می‌کند.

علی اصغر بیات- رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر