کد خبر: 786346 A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریعتمداری در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با بیان اینکه سال گذشته ۲۷۰ هزار نفر موفق به اخذ مجوز مشاغل خانگی شدند، عنوان کرد: ۶۷ هزار نفر از تسهیلات این بخش استفاده کردند و در مجموع ۹۲ هزار نفر در سال گذشته با اجرای طرح‌های حمایت از مشاغل خانگی صاحب شغل شدند.

او با ابراز امیدواری از اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتواند در سال جاری با کمک جهاد دانشگاهی در زمینه‌های توانمندی و آموزش، اتصال به بازار کار و شبکه سازی و برندسازی گام‌های بلندتری بردارد، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان‌های مختلف به تفاهم رسیده است، اما باید همکاری‌ها در زمینه مشاغل خانگی با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های گسترش پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت بخش بهداشت، درمان و بهزیستی برای مشاغل خانگی عنوان کرد: در این زمینه نیاز به همکاری بیشتر با وزارت بهداشت داریم.

او همچنین همکاری با معاونت زنان و خانواده را بسیار مهم و اساسی قلمداد و عنوان کرد: با توجه به وجود سه میلیون زن سرپرست خانوار، لازم است فعالیت‌ها برای ایجاد مشاغل خانگی برای این قشر افزایش یابد.

او استفاده از ظرفیت سربازان را یکی دیگر از اهداف وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانسته و از طرف دیگر آموزش خانواده زندانیان را مهم تلقی کرد.

شریعتمداری با بیان اینکه ایجاد شغل با حمایت مشاغل خانگی نه تنها در ایران که همه جای جهان به عنوان رویکردی قابل قبول پیگیری می‌شود، گفت: می‌توان از تجربه کشورهای دیگر در این زمینه استفاده کرد و مشاغل دیگر مانند بازاریابی، مدیریت بازار، مشاوره حقوقی، ویراستاری و... را نیز جزء مشاغل خانگی تعریف کرد.

او در پایان عنوان کرد: در راستای بهبود حمایت از مشاغل خانگی بیش از ۱۳هزار بازدید از مشاغل خانگی صورت گرفته و ۴۰۰ نمایشگاه نیز از محصولات خانگی برگزار شده است.

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری‌ مشاغل خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر