کد خبر: 785888 A

کارگران خدماتی شهرداری «اردل» در استان چهارمحال و بختیاری دست‌کم سه ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند. این کارگران روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

جمعی از کارگران خدماتی شهرداری اردل در استان چهار محال بختیاری در تماس با خبرنگار ایلنا، از چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

یکی از کارگران گفت: در بخش خدماتی  شهر اردل مشغول به کار هستیم که در سه ماه گذشته  مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است. جدا از دستمزد، حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی نیز پرداخت نشده است.

او با بیان اینکه از سال ۹۶ مطالبات مزدی کارگران خدماتی شهر اردل با تاخیر پرداخت می‌شود، در ادامه گفت: مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های کارگران به وجود آورده است.

این کارگر در ادامه گفت: نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌شان باعث شده مشکلات این کارگران همچنان پابرجا بماند و کارگران نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند.

در این زمینه علی احمدی (سرپرست شهرداری اردل) گفته است: شهرداری اردل دچار مشکلات مالی است به همین دلیل مطالبات مزدی کارگران با تاخیر افتاده است.

به گفته وی، معوقات مزدی کارگران  مربوط به گذشته است که شهردار سابق هنوز نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام نکرده است.

 وی افزود: پرداخت مطالبات کارگران از سوی شرکت‌های طرف قرارداد در حال پیگیری است.

معوقات مزدی کارگران شهرداری اردل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر