کد خبر: 784928 A

مدیر شبکه آموزش صبح امروز(22 تیر ماه) با معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی تفاهمنامه‌ای مشترک امضا کرد.

به گزارش ایلنا، مسعود احمدی افزادی (مدیر شبکه آموزش کشور) صبح امروز شنبه (۲۲ تیرماه) با سلیمان پاک سرشت (رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای و معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی) تفاهمنامه‌ای را امضا کردند.

احمدی افزادی درباره این تفاهمنامه مشترک بیان کرد: در دوره جدید، از شبکه آموزش محورِ صرف به شبکه‌ای مهارتی تغییر رویکرد داده است. اینکه به چه مهارت‌هایی باید بپردازیم و چه مهارت‌هایی را باید کسب کنیم دغدغه امروز ماست.

وی اضافه کرد: رسانه ملی و به طور خاص شبکه آموزش از شعار آموزشی به شعار «مردم، آموزش و مهارت» حرکت کرده است تا بدانیم چگونه دانایی به توانایی و خواستن به توانستن تبدیل می‌شود.

احمدی افزادی تصریح کرد: رسانه ملی با این منظور که بتواند تاثیرگذاری قوی‌تری داشته باشد، ستاد راهبردی برنامه‌های مهارت‌آموزی را تاسیس کرده است. شبکه یک، دو، کودک و امید به عنوان همراه این شبکه هستند و سایر شبکه‌ها هم در این زمینه فعالیت دارند.

وی با اشاره به برنامه‌های مورد نظر با این رویکرد تصریح کرد: ما بیش از ۳۵ عنوان برنامه در نظر گرفتیم. این ۳۵ برنامه که پخش آنها از ابتدای تابستان آغاز شده است بیش از ۷ هزار دقیقه خواهند بود. ما جلسات متعددی با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گذاشتیم تا برنامه مشترکی برای مخاطب تعریف کنیم.

احمدی افزادی نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: سیاست جدید ما با راهبرد علی عسکری رییس سازمان صداوسیما شروع شد. او دستور اکید داد که از آموزش صرف علمی به سمت آموزش‌های مهارت محور برویم و این رویکرد دائمی ما خواهد بود.

وی افزود: ما طبق این تفاهمنامه بنا داریم تمامی کسانی را که از طرح ملی مهارت‌آموزی مدرک خواهند گرفت، مورد رصد سازمان فنی قرار بگیرند و با همکاری سازمان بیش از ۱۹۹ کار رشته احصا کرده‌ایم که می‌توانیم براساس آن کار رسانه‌ای انجام دهیم.

مدیر شبکه آموزش با اشاره به المپیاد جهانی مهارت در شهر کازان روسیه بیان کرد: ما امروز فقط در بحث ورزش مانده‌ایم اما المپیاد جهانی مهارت در شهر کازان که در روسیه برگزار می‌شود دروازه‌ای برای ورود به مهارت‌هاست که قرار است در شبکه به این المپیاد بپردازیم.

وی در پایان گفت: رویکرد ما در این بحث برنامه‌ای مستمر و همیشگی است که فصل تابستان آغازگر این حرکت بود.

مهارت‌آموزی حوزه مغفولی در کشور ما بوده است

در ادامه سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون نیز در سخنانی عنوان کرد: از رسانه ملی که به حوزه مهارت‌آموزی توجه کرده است، متشکر هستیم  و دیگر بهانه‌ای برای نپیوستن به این جریان ملی وجود ندارد.

وی افزود: این ورود صداوسیما در موضوع مهارت‌آموزی فرصت مبارکی است. مهارت‌آموزی حوزه مغفولی در کشور ما بوده است و تاکنون توجه کافی به این حوزه نکرده‌ایم.

پاک سرشت با اشاره به این تفاهمنامه مشترک با شبکه آموزش عنوان کرد: حوزه مهارت‌آموزی حوزه‌ای اطلاعاتی و محصول همگرایی است و آموزش مهارتی محصول ائتلاف‌های این چنینی است. مردم باید بدانند مشاغلی که در آینده به وجود می‌آیند، متکی بر مهارت هستند و نهاد یا نظام آموزشی مهارتی می‌تواند به این نیازها پاسخ دهد.

وی یادآور شد: کشورهای منطقه به شدت در حال سرمایه‌گذاری بر آموزش مهارتی هستند و باید مسئله توجه به مهارت آموزی قدری عمیق‌تر صورت بگیرد. اکنون هم بناست با شبکه آموزش برنامه مشترکی را شروع کنیم که به شکل منسجمی در کارگاه‌های مراکز فنی سراسر کشور شروع شده است.

در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و شبکه آموزش امضا شد.

صدا وسیما شبکه آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر