کد خبر: 784217 A

به گفته پاک سرشت؛ یکی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های غرب کشور و به ویژه استان همدان، حوزه هتلداری و گردشگری است که انطباق آموزش‌های مهارتی مرتبط این حوزه با رشته مذکور از اولویت‌های آن است.

به گزارش ایلنا، مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور، در شهرستان مریانج استان همدان، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.

پاک سرشت در ابتدا با اشاره به مطالعات انجام شده در طرح تکاپو، گفت: یکی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های غرب کشور و به ویژه استان همدان، حوزه هتلداری و گردشگری است که انطباق آموزش‌های مهارتی مرتبط این حوزه با رشته مذکور از اولویت‌های آن است.

وی افزود: گام اساسی برای تربیت نیروی انسانی از اهداف کلیدی در صنعت گردشگری است و فرهنگسازی در صنعت گردشگری می‌تواند، نوید بخش سرمایه‌گذاری بلندمدت در سطح استان، کشور و ملی باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از مشارکت مطلوب بخش خصوصی در افتتاح این مرکز خبر داد و گفت: بخش خصوصی، شرکا و کارآفرینان علاوه بر اداره مرکز هتلداری و گردشگری، در کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار نیز موفق عمل کرده‌اند که مشابه این طرح باید در استان‌های دیگر نیز پیگیری و اجرا شود.

پاک‌سرشت، ویژگی بارز این مرکز را آموزش های جامع و کامل در سه حوزه تغذیه، هتلداری و گردشگری دانست و اظهار کرد: در این مرکز برای طیف وسیعی از ذینفعان و مهارت آموزان، آموزش‌های لازم پیش‌بینی شده است.

وهب مختاران، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز گفت: آموزش‌های مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور مبتنی بر آموزش‌های کوتاه‌مدت خواهد بود به طوری که تا به امروز 163 حرفه در حوزه گردشگری، هتلداری، خانه‌داری، آشپزی و صنایع دستی شناسایی شده که به صورت تخصصی آموزش‌های خاص ارائه خواهد شد.

مرکز آموزش هتلداری و گردشگری همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر