کد خبر: 783839 A

استاندار مرکزی از اقداماتی برای لغو سهام بانک کشاورزی از شرکت آذرآب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شورای اسلامی کار آذرآب طی اطلاعیه‌ای خطاب به کارگران این واحد تولیدی در خصوص جلسه روز ۱۷ تیر نوشت: در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور استاندار مرکزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سهامداران عمده شرکت، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل برگزار شد، شورای اسلامی کار با توجه به مادر تخصصی بودن آذرآب و روند اشتباه خصوصی‌سازی پیشنهاد بازگشت آذرآب به دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) را داد و اینکه در غیر این‌صورت سهام به یک هلدینگ معتبر مثل مپنا واگذار شود. 

این در حالی است که سیدعلی آقازاده (استاندار مرکزی) نیز بعد از جلسه در جمع خبرنگاران از فرآیند واگذاری سهام بانک کشاورزی در شرکت آذرآب به سهامدار دارای اهلیت صنعتی خبر داده بود. 

وی گفت: با وجود اینکه بانک کشاورزی با در اختیار داشتن بیش از یک سوم از سهام شرکت صنایع آذرآب سهامدار اصلی این واحد تولیدی محسوب می‌شود، اما هنوز اقدام چشمگیری در راستای حل مشکلات این شرکت مشاهده نشده و به همین دلیل فرآیند واگذاری سهام بانک کشاورزی به سهامداری با اهلیت صنعتی و برخورداری از نقدینگی کافی در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار مرکزی بیان کرد: شرکت صنایع آذرآب به دلایل مختلف از جمله سوءمدیریت، کم کاری سهامدار اصلی و کم لطفی برخی واحد‌های تولیدی داخلی در واگذاری سفارش‌های کاری، شرایط مناسبی ندارد و مدیریت ارشد استان با جدیت به دنبال حل مشکلات این مجموعه است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی هم به دلیل تأخیر در تحویل سفارشات سال‌های گذشته صنایع آذرآب در تحویل، اطمینان کافی برای واگذاری کار‌های خود به این شرکت را ندارد که این مهم نیز مشکل بزرگی برای آذرآب محسوب می‌شود.

آقازاده تصریح کرد: شرکت صنایع آذرآب ظرفیت تولید ۵۰ تا ۷۰ هزار تن انواع تجهیزات پالایشگاهی، پتروشیمی، نیروگاهی و عمران شهری را دارد، اما پیش‌بینی می‌شود تمام کار امسال این واحد تولیدی از ۱۰ هزار تن تجاوز نکند.

کارگران آذراب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر