کد خبر: 783763 A

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان گفت: با ایجاد اشتغال‌های جدید روستایی نرخ بیکاری در روستاهای کشور سه درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، محمد امید با بیان اینکه تاکنون ۲۰ درصد از اعتبارات اشتغال روستایی امسال هنوز اختصاص نیافته است، افزود: هم اکنون سهم تولید ناخالصی داخلی روستاهای کشور ۲۶.۵درصد است و در استان همدان این سهم از میانگین کشور بیشتر و به ۳۰.۲ درصد رسیده است.

او از بررسی طرح‌های توسعه‌ای از اقتصادی در هشت هزار روستای کشور خبر داد و عنوان کرد: برای این طرح ۱۰ هزار نفر تحصیلکرده‌ آموزش داده می‌شوند و در روستاها مردم را به اجرای طرح‌های تولیدی و تعاونی تشویق می‌کنند تا علاوه بر اشتغال، روستاییان درآمدی پایدار داشته باشند.

امید از پرداخت ۷۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی روستایی در کشور خبر داد و گفت: این اعتبارات به طرح‌های مردم در  ۳۸ هزار روستای کشور اعطا شده است.

او اظهار داشت: استان همدان بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار کشور در بهار امسال برترین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.

امید گفت: هم اکنون نرخ بیکاری در استان همدان به ۶.۱درصد رسیده است و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۷.۱ درصد برسد.

اشتغال بیکاری نرخ بیکاری اشتغال روستایی اشتغال روستایی و عشایری وام اشتغال روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر