کد خبر: 783714 A

کارخانه یخچال‌سازی «بوژان» که از تیر ماه سال ۹۱ با ۳۰۰ کارگر به دلیل نداشتن بازار فروش در رقابت با محصولات مشابه خارجی، فعالیت خود را متوقف کرده بود، امروز فعالیت دوباره خود را از سر گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، واحد یخچال‌سازی «بوژان» خرم آباد از صبح امروز چهارشنبه (۱۹ تیر ماه) فعالیت دوباره خود را از سر گرفت.

برخی منابع کارگری در این واحد تولیدی در استان لرستان با اعلام این خبر گفتند: اواخرتیر ماه سال ۹۱ واحد تولیدی بوژان خرم آباد به دلیل عدم وجود نقدینگی و نداشتن بازار فروش در رقابت با محصولات مشابه خارجی به حالت تعطیلی درآمد.

این کارگران با بیان اینکه در آن زمان حدود ۳۰۰ کارگر با ۴ ماه مزد معوقه بیکار شدند، در ادامه افزودند: اخیرا با تامین بخش زیادی از منابع مالی کارخانه از سوی سرمایه‌گذار جدید، خطوط تولیدی کارخانه راه‌اندازی شده و تعداد زیادی کارگر نیز جذب کار شده‌اند.

کارگران تصریح کردند: بر اساس تفاهم‌نامه میان کارخانه بوژان خرم آباد با ستاد اجرایی فرمان امام، قرار است لوازم خانگی مورد نیاز برخی خانواده‌های مناطق سیل‌زده سه استان لرستان، گلستان و خوزستان در این کارخانه تهیه وتولید شود.

منابع کارگری با بیان اینکه در حال حاضر کارگران از وضعیت موجود رضایت دارند، در خاتمه افزوند: امروز چهارشنبه مراسم افتتاح خطوط تولیدی کارخانه بوژان خرم‌آباد بعد از گذشت ۷ سال با حضور برخی مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

کارخانه بوژان خرم آباد افتتاح خطوط تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر