کد خبر: 783673 A

کارگران پیمانکاری شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند.

گروهی از کارگران پیمانکاری بندر ماهشهر و عسلویه در تماس با خبرنگار ایلنا، خواستار اجرای دقیق طرح «طبقه‌بندی مشاغل» شدند.

این کارگران که در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی به صورت «پیمانکاری» مشغول به کار هستند، می‌گویند: توقع داریم برای ما نیز مشابه خیلی از پتروشیمی‌های منطقه ویژه ماهشهر، طرح طبقه‌بندی مشاغل اجرایی شود تا کمی درآمدمان افزایش یابد.

شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی اولین عرضه‌کننده خدمات بندری و دریایی کشور در حوزه تخصصی محصولات پتروشیمی است که در این راستا از سال ۱۳۸۴ مدیریت و راهبری ناحیه مخازن و دو بندر بزرگ صنعت پتروشیمی ایران واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر و منطقه ویژه انرژی پارس عسلویه را برعهده داشته است.

 کارگران این شرکت می‌گویند: اگر قرار است کارگران پیمانکاری، همیشه پیمانکاری باقی بمانند و تبدیل وضعیت نشوند، باید حداقل در زمینه اجرای رفاهیات و مزایا، میان آنها برابری رعایت شود؛ کارگران پیمانکاری در برخی شرکت‌های نفت و پتروشیمی دریافتی بسیار بیشتری نسبت به همتایانشان در دیگر شرکت‌ها دارند و این، عادلانه نیست.

وزیر نفت، پیش از این از اجرای طرح ساماندهی کارگران پیمانکاری خبر داده بود؛ یکی از آیتم‌های این ساماندهی که منجر به افزایش عایدی کارگران متخصص نفت می‌شود، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است؛ این طرح تاکنون در برخی شرکت‌های پتروشیمی اجرایی شده و امید می‌رود تا پایاین سال در باقی شرکت‌ها نیز به مرحله اجرا برسد.

کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن بندر ماهشهر کارگران نفت، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر