کد خبر: 783586 A

محمد شریعتمداری:

وزیر کار گفت: دولت نمی‌تواند نسبت به حقوق و وضعیت زندگی بازنشستگان بی‌تفاوت باشد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در نشست کانون‌های بازنشستگی فولاد ضمن اظهار خرسندی از حضور در  جمع نمایندگان بازنشستگان فولاد و کانون‌های بازنشستگی اظهار داشت: بدون تردید نشست با بازنشستگان و نمایندگان این عزیزان برای من بسیار ارزشمند است. بازنشستگان، مدیران و کارکنان صنایع مختلف برای ما بسیار مهم هستند زیرا زمینه و زیرساخت‌های لازم برای توسعه ایران را فراهم می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی فولاد در سال‌های گذشته وضعیت مطلوبی داشت و حتی از بسیاری از مدیران صنایع علاقه‌مند بودند که سال‌های آخر خدمت خود را در صنعت فولاد بگذرانند تا از مزایای بازنشستگی فولاد بهره مند شوند.

اصلاحات پارامتریک در صندوق های بازنشستگی موضوع بسیار مهمی است

وی افزود: اصلاحات پارامتریک در صندوق های بازنشستگی موضوع بسیار مهمی است که بر اجرای آن تاکید داریم. برای صندوق های بازنشستگی نباید تصمیماتی گرفته شود که نامطلوب باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از کل ۴۰۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت در بودجه امسال، ۸۱ هزار میلیارد تومان به منظور کمک به صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته شده است.

شریعتمداری اظهار داشت: ما ۱۸ صندوق بازنشستگی داریم که بر اساس قانون تشکیل وزارترفاه یک بار تعیین تکلیف شدند وهمه این صندوق‌ها به جز صندوق کشوری، به‌عنوان نهاد عمومی غیردولتی شناخته شدند اما متاسفانه در ادامه کار و در بحث ادغام این صندوق ها به همریختگیهایی به وجود آمد.

مدیران به فکر بازنشستگان باشند

وی با بیان اینکه هر دولتی که سر کار می‌آید مگر میتواند به حقوق بازنشستگان و وضعیت زندگی آنان بی‌تفاوت باشد، افزود: همه ما متوجه مشکلات بازنشستگان هستیم. مدیران نباید فقط به خاطر آخرت خود بلکه برای سربلندی در همین دنیا نیز به فکر بازنشستگان و زندگی آنها باشند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد گفت: اینجا خانه شماست و باید با همفکری شما کارها پیش برود.

شریعتمداری تاکید کرد: هر وقت در جمع بازنشستگان حاضر می‌شوم انرژی مثبت می‌گیرم حتی اگر در آن جلسه بازنشستگان گله‌مندی‌های فراوانی هم مطرح کنند، همراهی با این عزیزان و شنیدن مشکلات آنان برای من ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برپایه نظر مردم شکل گرفت، تصریح کرد: مردم از اینکه بر سرنوشت خودشان حاکم هستند راضی هستند و با وجود فشار اقتصادی هیچ‌وقت حاضر به وابستگی به بیگانگان نیستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ملت ایران، ملت بزرگی است و این ارزش‌هاست که ما را زنده نگه داشته است. باید ارزش‌ها را به نسل جوان انتقال دهیم و بازنشستگان عزیز می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.

شریعتمداری افزود: مجموعه وزارتخانه در مسیر خدمتگذاری به شما است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گزارشی که از دستاوردهای صندوق بیان شد، تاکید کرد: یقینا اقدامات موثری صورت گرفته اما  باید منابع بازنشستگان را در بهترین نقطه سرمایه گذاری کنیم و هر جا نرخ بازگشت سرمایه بالاتر باشد در آنجا سرمایه گذاری کنیم.

صندوق بازنشستگی فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر