کد خبر: 780293 A

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: پرونده‌ای درخصوص آتش‌سوزی کارخانه مشتقات نفتی تشکیل شده و رسیدگی به موضوع بادقت و سرعت در دستور کار دادسرای کرمانشاه است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، «محمدحسین صادقی» اظهار داشت: آتش‌سوزی در واحد فرآوری نفتی متعلق به آقای رضا یزدان‌فر واقع در شهرک صنعتی درود فرامان کرمانشاه که در ساعت 4:15 دقیقه بامداد دوشنبه رخ داد، یک نفر کشته و یک نفر زخمی بر جای گذاشت.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: ستاد مدیریت بحران برای اطفای حریق از تمام ظرفیت‌های امدادی اعم از اورژانس، آتش‌نشانی، ارتش، سپاه، هلال احمر، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت خطوط لوله استفاده کرده و از سرایت شعله‌های آتش به حریم مخازن حاوی مشتقات نفتی که 15 میلیون لیتر بود پیشگیری کرد و ساعت 8:15 دقیقه صبح روز گذشته حریق به طور کامل مهار شد.

وی افزود: معاونت پیشگیری و نظارت بر حقوق عامه دادسرا نیز همزمان موضوع را از حیث لزوم اتخاذ راهکارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از حوادث مشابه و صیانت از حقوق عمومی ضمن بازدید از محل و دعوت از صاحب نظران تعقیب خواهد کرد و نتیجه به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.

وی افزود: تشخیص علت وقوع حادثه و منشا آن و نیز برآورد میزان خسارت وارده، بررسی علل و اسباب موثر در فوت یکی از کارگران و مصدومیت احد دیگر از آنان موکول به ارزیابی دقیق کارشناسی است.

به گفته صادقی، این حادثه منجر به مصدومیت 2 نفر از کارگران شده که یکی از آنان به نام مهدی باباخانی فرزند نادعلی، 33 ساله فوت کرده و نفر دیگر به نام میثم حاتمی برای مداوا به بیمارستان منتقل شده که بنا بر گزارش‌های رسیده حال وی نیز وخیم است.

صادقی اظهار داشت: در این کارخانه 17 نفر به طور مستقیم و حدود 300 نفر غیرمستقیم اشتغال داشته‌اند.

آتش سوزی کارخانه مشتقات نفتی کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر