کد خبر: 780285 A

شماری از مهمانداران قطار تهران به خرمشهر به شرایط شغلی‌ خود اعتراض کرده و خواستار دریافت مطالبات مزدی‌شان شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته (۱۰ تیر ماه) شماری از مهمانداران تهران به خرمشهر پیگیر وضعیت شغلی‌ خود در محوطه ایستگاه اندیمشک شدند.

علت اعتراض کارگران، تعدیل حدود ۶ نفر از  مهمانداران در اوایل خرداد ماه سال جاری‌ست درحالی‌که آنها خواستار بازگشت به کار برخی همکاران خود و مشخص شدن وضعیت شغلی‌شان هستند.

این کارگران که تاکنون چندین بار پیگیر وضعیت شغلی و دریافت مطالبات مزدی خود از کارفرما بوده‌اند، گفتند: متاسفانه به علت خروج یک رام قطار تهران به خرمشهر امنیت شغلی‌مان به خطر افتاده و تاکنون پیمانکار با ۶ نفر از مهمانداران و ماموران باسابقه همزمان با پایان قرارداد قطع همکاری کرده است.

پیش از این روابط عمومی شرکت پیکانکار مربوطه، با تاکید بر اینکه کسی با خروج رام قطار تهران به خرمشهر اخراج نمی‌شود به ایلنا گفت: به مهمانداران اطمینان می‌دهیم برای تامین امنیت شغلی‌شان قرار است آنها را به دیگر قطارهای خطوط ریلی تحت نظارت این شرکت انتقال دهند.

به گفته یکی از معترضان، بعد از گذشت چندماه از خروج رام قطار تهران به خرمشهر هنوز وضعیت شغلی مهمانداران و سایر کارکنان آن مشخص نیست. از قرار معلوم هریک از مهمانداران از ۲ تا ۱۰ سال سابقه کاری دارند.

photo_۲۰۱۹-۰۷-۰۱_۰۶-۲۳-۴۰

photo_۲۰۱۹-۰۷-۰۱_۰۶-۲۳-۴۴

اعتراض کارگران اعتراض مهمانداران قطار تهران به شرایط شغلی خود مهمانداران قطار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر