کد خبر: 780230 A

کیانی پور:

‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت که حداکثر ۳۰ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان فعال هستند.

به گزارش ایلنا، جبار کیانی پور که به مناسبت هفته صنعت صحبت می‌کرد، گفت: آنچه بخش صنعت و معدن را آزار می‌دهد، ثابت نبودن نرخ ارز و ثابت نبودن قیمت‌ها برای مواد اولیه است. این موضوع بسیار مهم است و صنعتگران با این مساله دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی افزود: ورود به بازارهای بین‌المللی به علت تحریم مساله پیچیده است و به دلیل گرانی و تورم سرسام‌آور قدرت خرید مردم کاهش یافته که در نتیجه تقاضا برای محصول روز به روز در حال کاهش است.

کیانی پور، تصریح کرد: بانک‌ها هم حکایتی دارند، حکایتی که از سال‌ها مانده و هم اکنون عرصه را بر واحدهای تولیدی تنگ کرده اند، سرمایه در گردش بسیار سخت تزریق می‌شود. همچنین برای تأمین منابع مالی و سرمایه در گردش بهانه وثیقه‌های سهل البیع و در سطح شهر از صنعتگران مطالبه می‌کنند که صنعتگران چنین وثیقه‌هایی ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج، تاکید کرد: دولت در پرداخت بدهی‌های خود به بخش خصوصی ناتوان است و بجای تزریق نقدینگی، اسناد خزانه تزریق می‌کند، این اسناد برای دو سال آینده است که ناچار هستند با ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش قیمت این اسناد را بفروشند و این مساله باعث آسیب دیدن صنعتگران می‌شود.

تعطیلی واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر