کد خبر: 780215 A

در نامه کارگران اندود بتن تاسیسات دریایی یارد خرمشهر به بلاتکلیفی 160 کارگر اشاره شده؛ کارفرما می گوید: چون سفارش نداریم، ناگزیر تعطیل شده ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ۱۶۰ کارگر اندود بتن تاسیسات دریایی یارد خرمشهر که با سالها سابقه کار بدنبال تعطیلی کارخانه از کاربیکار شده‌اند، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به هیئت مدیره شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران یارد، وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و دفتر ریاست جمهوری، خواهان پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی و بازگشت به کار شدند.

در این نامه می‌خوانیم: کارگران شاغل در کارخانه اندود بتن شعبه شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از سال ۱۳۷۸ تاکنون در سخت‌ترین شرایط کاری و تحمل مشقت فراوان از جمله سختی گرمای طاقت فرسای ۶۰درجه هوا و گرد و خاک همچنین تحمل مشکلات زیست محیطی در کارخانه از قبیل میکس مواد شیمیایی (مواد انامل. پرایمر. پشم شیشه و میکس ماسه و سیمان) و تشعشع مواد سمی به صورت شبانه‌روزی انجام وظیفه کرده تا پروژه‌های نفتی پارس جنوبی به ثمر برسند.

در ادامه نامه آمده است: با توجه به فعالیت ۲۰ ساله کارخانه اندود بتن اکثر کارگران در سنین جوانی در این شرکت مشغول به کار شده‌اند و هر کدام در حال حاضر بین ۴۰ تا ۵۰سال سن دارند که با این وضعیت شانس استخدام در دیگر واحدهای تولیدی و خدماتی در منطقه را ندارند.

سفارش جدید نداریم

مدیر یارد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی خرمشهر در همین رابطه  گفت: کارخانه اندود بتن تاسیسات دریایی یارد خرمشهر از بهمن ماه ۱۳۹۷ به دلیل نداشتن سفارش کار عملاً تعطیل شده است. از زمان تعطیلی این کارخانه تا ۳۱خرداد امسال پایه حقوق ۱۴۲ کارگر این کارخانه به حساب آنها واریز شده است.

وی تاکید کرد: این کارخانه تا زمان گرفتن سفارش جدید (سفارش ساخت لوله‌های قطور) همچنان تعطیل است.

شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به عنوان نخستین شرکت پیمانکاری عمومی ساخت و نصب سازه‌‌های فراساحلی صنعت نفت و گاز ایران در سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و در سال ۱۳۷۸ با تاسیس کارخانه اندود بتن لوله توسعه قابل یافت.

کارگران استان خوزستان کارگران تاسیسات دریایی خرمشهر بیکاری کارگران به دلیل شرایط اقتصادی تعطیلی پروژها به دلیل رکود اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر