کد خبر: 780134 A

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: دوتفاهمنامه با وزارت بهداشت و جهاد دانشگاهی منعقد کرده‌ایم که اولی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و دومی مجموعه‌ای از برنامه‌ها در بخش‌های پژوهشی، فرهنگی، توانمند سازی، نشاط اجتماعی و غیره را شامل می‌شود.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صادقی فر(معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در دوازدهمین نشست علمی دوشنبه‌های فرهنگی اجتماعی درباره "بایسته‌های پژوهش درحوزه فرهنگی و اجتماعی" افزود: متاسفانه در کشورهای درحال توسعه، نرخ تحقیق به عمل، ۹۰ به ۱۰ است و «پژوهش بماهو پژوهش» صورت می‌گیرد. خوشبخت، ملتی است که آنچه  را می‌اندیشد، عمل کند. 

صادقی فر اظهار داشت: ما از اندیشه و فرهنگ پژوهش فاصله گرفته‌ایم. ما تصمیمات بزرگی در جامعه می‌گیریم که پایه پژوهشی ندارند. درصورتی که در جامعه خودمان نیاز داریم به سه ضلعی «‌دانش، آگاهی و توانایی» برسیم تا بتوانیم پیشرفت و رشد همه جانبه را داشته باشیم.

دکتر صادقی فر به دو ضرورت در حوزه پژوهش اشاره کرد و گفت: امر پژوهش را باید به میان بنگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی ببریم تا بتوانیم ذهن جامعه کار و تولید را درخصوص مسائل و مشکلات موجود به صورت علمی حساس کنیم. علاوه براین روحیه مطالبه گری و جستجوگری در جامعه کار و تولید را ایجاد کنیم تا هر کسی، نتواند فضای ذهنی و علمی جامعه را با آمار و اطلاعات غلط  مغشوش جلوه دهد.

صادقی فر تاکید کرد: باید  از جانبداری در همه کارها اجتناب کنیم حتی در تدوین بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌ها و نیز باید منافع کل جامعه کارو تولید را در نظر بگیریم. زیرا بسیاری از فعالیت‌ها در جامعه، بشدت از بار قومی و بومی برخوردار است و براساس بِستر اجتماعی مورد نظر بایستی پژوهش و در نهایت برنامه ریزی صورت بگیرد.

وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ابراهیم صادقی فر ابراهیم صادقی‌فر-معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر