کد خبر: 778965 A

یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به اغفال کارجویان با دادن وعده‌های دروغ و اغواکننده هشدار داد.

به گزارش ایلنا، معاون دفتر کاریابی‌های وزارت کار در امور نظارت بر اعزام نیروی کار در گفت‌و‌گو با شبکه خبر اعلام کرد که ۱۲۰ دفتر مجاز کاریابی و اعزام به خارج در سایت این وزارت‌خانه ثبت شده و اطلاع از نام و مجوز دفاتر مجاز کاریابی با مراجعه به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان‌پذیر است.

به گفته رویا رجب زادیان؛ حداقل و حداکثر زمان طی فرایند کاریابی شش ماه تا دو سال است، اما سایت‌ها و دفاتر کلاهبردار و جعلی تلاش می‌کنند با دادن وعده‌های دروغ و اغوا کننده و دادن امید واهی کارجویان را فریب دهند.

همچنین رئیس مرکز تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا که مهمان تلفنی این برنامه بود، موارد شکایت از سایت‌های کاریابی را زیاد دانست و گفت: مواردی از آن حتی مرتبط با سایت‌های مجوز دار است که به دلایلی نتوانسته و یا نخواسته‌اند به تعهداتشان عمل کنند. 

علی نیک‌نفس با بیان اینکه بیش از ۹۷ سایت که مشخصا با هدف کلاهبرداری تاسیس شده بودند در طول سال گذشته شناسایی و تعطیل شدند، عنوان کرد: یکی از روش‌های کسب اطمینان از فعالیت هر نوع سایتی از جمله سایت‌های کاریابی داشتن نماد اعتماد الکترونیکی و درج این نماد در سایت است.

اشتغال کاریابی جویندگان شغل اعزام نیروی کار به خارج سایت‌های کاریابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر