کد خبر: 778003 A

سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی:

سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی حجم و گردش مالی این سازمان را از سه وزارتخانه بیشتر دانست و گفت: این سازمان 42 میلیون نفر را به شکل‌های مختلف تحت پوشش دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسن زدا در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی 72 هزار نفر پرسنل دارد که این خود اهمیت و حجم این سازمان را نشان می‌دهد.

او با بیان اینکه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب امسال سازمان تامین اجتماعی بود، گفت: این در حالی است که بودجه جاری دولت ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است. اگر ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد و ۱۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه را در نظر بگیریم جایگاه و گردش مالی تامین اجتماعی مشخص می‌شود.

سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان اولین تولید کننده درمان در کشور است، تصریح کرد: این سازمان حدود ۱۰۰۰ واحد بیمه‌گری و ۳۵۰ واحد درمانی دارد.

او با اشاره به سازمان‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی گفت: شستا سال گذشته 400 میلیارد تومان سود داشت که این رکودی جدید و موفقیتی بزرگ بود. در شش‌ماه گذشته با کمک همکاران موفقیت‌های زیادی کسب کردیم. یک تیم بودیم و تیمی عمل می‌کردیم و سعی داشتیم آرامش لازم را حاکم کنیم.

زدا با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی علاوه بر پرداخت مستمری به حدود سه‌میلیون و 200 هزار نفر به 250 هزار نفر بیمه بیکاری می‌دهد، بیان کرد: رقم پرداختی بیمه بیکاری ماهانه ۳۵۰ میلیارد تومان در ماه است. شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مستمری می‌پردازیم و 2000 میلیارد تومان ماهانه هزینه درمانی و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه جاری داریم.

سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان مشکل مالی ندارد، بلکه ما مشکل نقدینگی داریم و اگر طلب سازمان داده شود، مشکلات آن نیز رفع می‌شود.

سازمان تامین اجتماعی محمد حسن زدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر